نتایج جستجو برای عبارت :

پاسداشت دو سال صمیمیّت مُدام

به نام اوی من و تو...
اصل مطلب: دیشب با خودم قرار گذاشتم که این وبلاگ نوپا را سر پا نگه دارم و‌نگذارم خاک بخورد.اینقدرررررر دلخور هستم از کارهای نصفه و نیمه و نیمه و نصفه...یک بازه ی صد روزه (یعنی: از یازدهم آبان تا بیستم بهمن) برای خودم معین کردم برای اینکه حتی اگه شده روزی دو خط اینجا بنویسم، بنویسم.شده ام شبیه بنده خداهایی که میگویند: عااااااشقتم خدااااا و مُدام پروفایل و استوری و پُست عاشقانه برای خدا میگذارند که مثلا خدا بیاید و پروفایلشان
احساس رضایت از خانواده، احساس نیک و پاس داشتنی و احتمالا یاددادنی (گرفتنی) است.
و در این سطح، شاید حتی ربطی به چه طور بودن خانواده نداشته باشد ولی وقتی باید زندگی کنی و این پاسداشت را اجرا کنی، چه گونه بودن است که مهم میشود.
احساس ضرورت در لمس هرچیزی تا عمق.
هم- اندیشی (حسی)
دگرخواهی (نخواهی)
و هزاران مفهوم دیگر که در تعامل شکل میگیرند.
احتمالا نوع پاسداشت ما هم درخودفرورفتن بوده باشد.
وقتی همه تمام میشویم، من به کتاب هایم میخزم.
پدربزرگم جزء ها
آموزش همگانی ویروس کرونا:
http://corona.irimc.org
‌ موارد زیر بطور جدی و حتمی ممنوع شود:▪️مهمانی‌های غیرضروری▪️استعمال قلیان در سفره خانه▪️استفاده از  توالت عمومی▪️مصرف غذاهای بیرون و رستوران ها▪️دست دادن و روبوسی▪️استفاده از لوازم بازی و ورزشیِ پارک ها و باشگاه ها و دستگاه های شهربازی▪️استفاده از مِترو  و اتوبوس ▪️استفاده مکرر از دستگاه های عابربانک▪️استفاده از تاکسی و سواریهای غیرشخصی▪️خرید حیوانات زنده ▪️استفاده از  گوشی های
با خاطراتِ زیادی زندگی می‌کنیم که اگر به خودشان بود، تا حالا هزار بار از خاطرمان رفته بودند. اما ما نگه‌شان می‌داریم. مُدام مرورشان می‌کنیم. همان یک لحظه‌ی کوچک که روزی قلبمان را به نفس‌نفس انداخته. همان خاطره‌های ناچیزِ دوست‌داشتنی که مسکنِ زخمهای روزمرگی‌اند...
به نام اوی من و تو...
اصل مطلب: دیشب با خودم قرار گذاشتم که این وبلاگ نوپا را سر پا نگه دارم و‌نگذارم خاک بخورد.اینقدرررررر دلخور هستم از کارهای نصفه و نیمه و نیمه و نصفه...یک بازه ی صد روزه (یعنی: از یازدهم آبان تا بیستم بهمن) برای خودم معین کردم برای اینکه حتی اگه شده روزی دو خط اینجا بنویسم، بنویسم.
شده ام شبیه بنده های خدایی که میگویند: عااااااشقتم خدااااا و مُدام پروفایل و استوری و پُست عاشقانه برای خدا میگذارند که مثلا خدا بیاید و پروفایلش
دو سال پیش در چنین روزی نشست "اخلاق
کارمندی" برگزار شد، از منشور اخلاقی کارمندان رونمایی شد و در پایان مراسم یک
صاحب منصبی اظهار امیدواری کرد که صمیمیت ها بیشتر از آنچه تا کنون بوده، باشد.
امّا پس از آنکه نقد و برداشتم را از
سخنرانی آن استاد اخلاق منتشر کردم، این صمیمیّت ها به اوج خود رسید، تا آنجا که عوامل
همان صاحب منصب صمیمی، با صمیمیّت به من گفتند "اینی که نوشتی یعنی زیر سوال بردن
ما! ... اصلاً تو چه جایگاهی داری؟ تو چه حقی کانال و سایت داشته
مشخصۀ زندگی مُدرن آن است که همیشه سر خط باشی، همواره بکوشی حداکثر تجربۀ ممکن را در حداقل زمان ممکن بگنجانی. کتاب جدید فیلسوف دانمارکی سِوِند برینکمن، لذت دست کشیدن، توصیۀ مفیدی دارد: دست بکش. سعی نکن همه‌کار بکنی و عوضش کارهای کمتری بکن. در حقیقت، گاهی بهتر است که عقب بمانی، که از همانجا که هستی لذت ببری.
• باید از زاویۀ فرهنگ مصرف‌زده به این مخمصه نگاه کنیم، فرهنگی که خودمان برای خودمان ساخته‌ایم. فرهنگمان نیازمند آن است که مُدام بیشتر ب
سلام بر رفقای گل گلاب
حال و احوال؟ 
چند وقتی رو مود وبلاگ نویسی نبودم 
الحمدالله به دعاهای خوب شما و انرژی دادناتون بهترم :) 
ترانه خانم ما که برگشت؛ رفتنشم ربطی به من نداشت تلگرام خودش انگار یه مشکلی پیدا کرده بود که اکانت جدید باز کرد و اومد! 
این یکی دو ماه که اسیر شدیم تو خونه هامون و نمیتونیم تکون بخوریم مُدام یاد پرنده های طفلکیی هستم که سالیانیه بعضیا تو قفس نگه میدارن!
ادامه مطلب
علیرضا پناهیان: سردار سلیمانی که سالهاست در بین مردم تصویرش میان تصاویر شهدا بود و او را یک
شهید زنده می دانستند به شهیدان پیوست. نظام سلطه با شهادت سردار به پایان خود نزدیک شد
او هم اکنون بسیار پر قدرت تر از گذشته به یاری مستضعفان جهان خواهد شتافت
یک قطره از خون شهیدان تا کنون بی ثمر نبوده است.
یک جاهایی بدون اینکه کسی متوجه شودناگهان جوهـرت ته میکشد ...هی روی کاغذ کشیده میشویاما فقط جـا می اندازیمُدام میکشند ..تکانت میدهندبا تمامِ قدرت ...یادشان میرود چقدر برایشان بودی چقدر قطع و وصل شدی بخاطرشان !خیلی جاها کمرنگ شدی که اذیت نشوندو چه جاها که پر رنگی ات قند در دلشان آب کرد ...ولی حالااصلا توجهی نمیکنند که چیزی از تـو باقی نمانده !نمیفهمند که چقدر خودت را کم آورده ای ...به آسـانیدست میکشند ...رها میکنند !چون دیگر به کارشان نمی آیی ...از م
اسمش هنوز مدام سیوه، هنوز همه حسا هستن، هنوز همشون هستن! ولی من دیگه سکوت کردم. حالا دیگه دیدنشم از دست دادم. و هر روز می‌بینم یکی تو مخاطبینم، مدام سیوه، با لست سین ریسنتلی، که راهو به روش بستم. گفتم میرم دیگه نمیام، میرم که درس بخونم. حالا دیگه نمیتونم نرمش نشون بدم. روم نمیشه. امیدم فقط به اینه که فک نکنه به اینکه چرا این ریسنتلی نشد یک هفته، یک ماه. موند؟ 
خب ولی یه چیزی این وسط واضحه، من یه اقدامی کردم، و نشده. و دیگه مهم نیست! 
ولی خب... :(((
گاهی یک اتفاق کوچک مثل عکسی بر دیوار ذهن میخ می شود.
آدم راه می رود و یادش می افتد. می خورد، می خوابد، پیاده روی می کند،
قهوه می نوشد، کتاب می خواند و مدام آن تصویر را می بیند.
حتا موقع حرف زدن و مراوده با اطرافیان آن تصویر جلوی چشم هایش جان می گیرد.
در ذهن من تصویر او جلوی موزه بتهوون فراموش شدنی نیست.
مُدام تکرار می شود. صدایش بوی رفتن داشت.‌
نگاهش رنگ رفتن داشت. قدم هایش سست و آرام بودند.
حتا طرز پُک زدن به سیگارش پیاپی و کوتاه بود.
در آن لحظه م
گاهی یک اتفاق کوچک مثل عکسی بر دیوار ذهن میخ می شود. آدم راه می رود و یادش می افتد. می خورد، می خوابد، پیاده روی می کند، قهوه می نوشد، کتاب می خواند و مدام آن تصویر را می بیند. حتا موقع حرف زدن و مراوده با اطرافیان آن تصویر جلوی چشم هایش جان می گیرد. در ذهن من تصویر او جلوی موزه بتهوون فراموش شدنی نیست. مُدام تکرار می شود. صدایش بوی رفتن داشت.‌ نگاهش رنگ رفتن داشت. قدم هایش سست و آرام بودند. حتا طرز پُک زدن به سیگارش پیاپی و کوتاه بود. در آن لحظه م
به مناسبت هفته ی جوان جلسه ی ستاد سازماندهی امور جوانان جهت برنامه ریزی برای پاسداشت هفته ی جوان برگزارشد
امروز صبح جلسه ی ستاد سازماندهی امور جوانان باحضور همه ی نهادهای اجرایی ودولتی شهرستان #زرند در فزمانداری این شهرستان برگزار گردید. 
به گزارش ندای زرند، دراین نشست تمامی ادارات به ذکر ایده هاوبرنامه های ابتکاری خود پیرامون هفته ی جوان پرداختند که در زیر به برخی ازآن اشاره می گردد:
بهجتی رییس امور ورزش وجوانان دراین جلسه گفت :مادراین ه
هشتمین مراسم پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره امیر سپهد شهید علی صیادشیرازی و انتشار تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «در کمین گل سرخ»تقریظ رهبر معظم انقلاب: «این نمونه جالب و بی سابقه ای است از گزارش جنگ در ضمن داستان شیرین زندگی یکی از شخصیتهای آن/ البته برجستگیهای شخصیت شهید صیاد شیرازی را در نوشته و کتاب بدرستی نمیتوان نشان داد او حقاً نمونه ای از یک ارتشی مومن و شجاع و فداکار بود. رحمت خدا بر او.»http://farsi.khamenei.ir/message-con
بر اساس این گزارش؛ این جشنواره به منظور پاسداشت سردار بزرگ اسلام، شهید قاسم سلیمانی و تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.
در این جشنواره، 4 نفر از خادمیاران رسانه‌ای آستان قدس رضوی در بخش‌های عکس، فیلم، نماهنگ، خبر صاحب مقام شدند که از سوی خانواده محترم شهدا مورد تجلیل قرار گرفتند.
لازم به ذکر است، پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان گلستان با نگاهی نو بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در بخش‌های گوناگون برگزار شد.
مبع :آستا
می گفتی عشق های این زمانه بوی خامه می دهند.
همان خامه ی سفید و هلالی روی فنجان قهوه که
با یک هم زدنِ قاشق متلاشی می شود. من آن قدر به خامه ی روی قهوه زل زده ام که
چشمانِ بی فروغم در رسوباتِ این دلهره ها
همانند سیروپِ آلبالو ته نشین شده اند.ذهنم شبیه قصرِ دراکولا شده است.
اگر  برن استوکر  آن را می دید بار دیگر داستان جدیدی
از  دراکولا  می نوشت.می خواهم چیزی بگویم؛ امّا حرف ها مُدام توی دهانم می خشکند.
شبیه ماهی دهان پرور که نوزادشان را در دهانشان
در این آیین همچنین حضور مهاجرین افغانی و عراقی مقیم شیراز بسیار چشمگیر و پرشور به چشم می‌آمد. مهاجرین افغانی با در دست داشتن پرچم‌های افغانستان و گردان‌های فاطمیون و همچنین عکس‌هایی از شهید مزاری و سایر شهدای مقاومت اسلامی بر ایستادگی در مقابل زورگویی‌هایی آمریکا تأکید کردند.
انتشار: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس - پیام‌خبر -
ادامه مطلب

ساعد نیوز: کنگره بزرگ «عقیق سلیمانی» برای پاسداشت مجاهدت‌های شهیدان حاج «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» و دیگر شهدای مقاومت دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ با حضور فرزندان شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر خانواده‌های شهدا در تالار وزارت کشور برگزار شد.
ادامه مطلب
به‌یادِ رویِ گُلی در چمن چو ناله کنم،
هزار خون به دلِ داغدارِ لاله کنم
زِ بس که خون به دل‌ام کرده دستِ ساقیِ دهر،
مُدام خون عوضِ باده در پیاله کنم
به جدّ-و-جهد اگر عقده‌هایِ چین شد باز،
من از چه رو به قضا کارِ خود حواله کنم؟
شدم وکیل از آن‌رو که نقد، فی‌المجلس،
برایِ نفعِ خود این خانه را قباله کنم
من ام که طاعتِ هفتادساله‌یِ خود را،
فدایِ غمزه‌یِ ماهِ دو هفت‌ساله کنم
به‌غیرِ توده‌یِ ملّت چو هیچ‌کس کس نیست،
چرا زِ هر کس و ناکس من اس
   دلِ  عاشق  تمامَش  آه و خون است
   مُدام آن کِلکِ عشقَش واژگون است
   اگر  چه   بر  لبانَش  خنده  جاریست
   ولی   آثارِ   دردَش    در  درون  است

شاعر معاصر : داوود جمشیدیان ، متخلّص به سِتین
                                                                 نوروز 1398
به نام اوی من و تو ...
یادش بخیر!روز عقد آبجی منیژه، مامان خیلی ذوق زده بود. راه و بیراه اسفند دود میکرد و آیت الکرسی میخواند.یادمه، خان عمو که جعبه های میوه را آورد و چید کنار حوض، مادر دوید توی اتاق و گفت: منیره جان! پاشو مادر، پاشو بیا توی حیاط میوه هارا باهم بشوریم، وقت نیست ها...
با مادر کنار حوض فیروزه نشستیم. مامان نمیتونست ذوق و شوقش را مخفی کند. مُدام حرف میزد و بی جهت لبخند میزد و دعامیکرد.بهم گفت: بعد از رفتن بابات این حوض هم انگاری دلش گر
مقابل به مقابلِ جهانی تلخقرار گرفته اممن چای دم میکنمآنها مُدام دور میریزند..این مقابلهء تکراریرا هرروزهر شبو هر بامدادنگاه میکنم،به تکرارِ رفتارهایی مزاحم..#تلخ_بنوشم_کافیستباشد که چندی طعمِ چایِ تلَخبه حافظه ی سلولهایم بماند،باشد که تلخیِ هرروزه ی ایناسراف،و حسرتِ شیرینی در حافظه ام بماندو نه قلبی بشکنمنه سرد کنم چاییه کسی را که به شوقو زحمت دم گذاشته بودمن در این مقابلهء تلخدیدم کهخُداشیرین نگاه میکندو آنها که حاصلِ این تلخی بودند؛
تا آن‌جا که به یاد می‌آورم، نقش نویسنده را همواره و بیش از هر چیز در یادآوری دانسته‌ام، یعنی به فراموشی نسپردن، پاسداشت گذشته‌ها با واژگان، نوسازی یادبودها با کلام و توصیف مهرآمیز آن‌ها. گرچه بی‌شک در وجود من که نویسنده هستم، کمابیش چیزهایی از نقش آموزگار، پنددهنده و واعظ باقی مانده است که این خود از سنتی کهن و آرمان‌پرستانه سرچشمه می‌گیرد. اما من این امر را بیش‌تر به منزله‌ی پندی برای روح بخشیدن به زندگی و کم‌تر به مفهوم آموزش، مد ن
آدم ساده به خاطر روح خوش باوری سخن را -هرچند بیرون از حقیقت باشد- بمجرد عبارت‌های لطیف و مثال‌های شیرین، بی‌دلیل و منطق باور می‌کند و از این راه زیان‌های بسیار می‌برد. از این جهت شیخ الرئیس فیلسوف بزرگ اسلامی گفته است کسانی‌که چیزی را بی‌دلیل باور می‌کنند از طبیعت انسانیت بیرون رفته اند.

آدم باید مقالات با زَر و زیور عصری را کنار گذاشته و ناسزاها و هرزه گوئی‌های این مقالات را به یکسو انداخته و با حس کنجکاوی که خدا به انسان داده به گفت
 دانلود اهنگ خارجی من شبهای زیادی به تو فکر کردم : کیفیت عالی با لینک مستقیم همراه با متن مُدام فکر میکردم، من نمیتونم بدون تو در کنارم زندگی کنم. But then I spent so many nights thinking, how you did me wrong اما بعدا شب های زیادی رو ...
دانلود اهنگ خارجی من شبهای زیادی به تو فکر کردم

Spent 24 hours, I need more hours with you
24ساعت گذشته، برای باتو بودن ساعات بیشتری نیاز دارم
You spent the weekend getting even, ooh
حتی تموم آخر هفته رو خودت گذروندی ، اووه
We spent the late nights, making things right between us
تا آخر شب همه چیزا
پاییز است و برف می‌بارد! کلاغ‌ها بر فراز شهر پرواز می‌کنند. عده‌ای در پسِ کوچه‌ها می‌دوند. غم نشسته است بر نورِ چراغِ‌هایِ شهر! حکومت نظامی در رسانه‌ها جریان دارد. قرار است همه چیز به نفع خودشان جلوه داده شود. دسترسی به شبکه‌ها کاملاً قطع شده است! جلوه‌هایی از ۱۹۸۴ جورج اورول را به عینه می‌بینم. امید‌ها نا امید شده. اعتمادها بی اعتماد! و دست‌ها خالی‌تر! و چشم‌ها محتاج‌تر!
شب‌هایِ ابریِ شهرهم طولانی‌تر از هر زمانیست! و ظُلم قد علم کرد
"مُدام باید مست بود،تنها همین!باید مست بود تا سنگینیِ رِقت‌بار زمانکه تورا می‌شکندو شانه‌هایت را خمیده می‌کند را احساس نکنی،مُدام باید مست بود،اما مستی از چه؟از شراب از شعر یا از پرهیزکاری،آن‌طور که دلتان می‌خواهد مست باشیدو اگر گاهی بر پله‌های یک قصر،روی چمن‌های سبز کنار نهرییا در تنهایی اندوه‌بارِ اتاقتان،در حالیکه مستی از سرتان پریده یا کمرنگ شده، بیدار شدیدبپرسید از باد از موج از ستاره از پرنده از ساعتاز هرچه که می‌‌وزدو ه
انجمن بانوان فرهیخته شهرستان زرند برگزار میکند:
جشن بزرگ روز دختر به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) در ‌زرند
دبیر جمعیت بانوان فرهیخته شهرستان زرند از برگزاری جشن بزرگ روز دختر به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) در زرند خبر داد.
فاطمه میرزایی در تشریح این خبر گفت: برای پاسداشت روز دختر و جشن میلاد حضرت معصومه در صدد برگزاری جشنی با برنامه های متنوعی همچون شعر خوانی، نقالی گروه کاوه و هنر نمایی گروه باران و سخنرانی دکتر مرتضی نخعی هستیم.
وی افزود
 پس از شهادت مظلومانه سپهبد سلیمانی اتوبان رسالت را به نام آن شهید نام گذاری کردند اما به نظر می‌رسد این نام گذاری آنچنان اثری در تبیین مظلومیت این شهید عزیز و بزرگوار ندارد، لذا پیشنهاد می شود نخست برای پاسداشت مقام شامخ و برجسته این شهید بزرگوار «فرودگاه مهرآباد» را به نام این شهید نام گذاری نمایند.
« فرودگاه شهید قاسم سلیمانی»
یکی از اثرات این نام گذاری این است که من‌ بعد هر هیات دیپلماتیک که وارد تهران می‌شود متوجه خواهد شد که پا در چ
نسخه قابل چاپ
۱۳۹۸/۰۱/۲۷

هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت

در مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که صبح امروز (سه‌شنبه) و
در آستانه‌ی روز ارتش در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، تقریظ
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «در کمین گل سرخ» منتشر شد.

متن تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب -که روایتی از زندگی شهید سپهبد
علی صیاد شیرازی و به قلم آقای محسن مؤمنی است- بدین شرح است:

«این نمونه‌ی جالب و بیسابقه‌ئی است از گز
دوستان عزیز خبرنگار
زندگی انسان امروز، بیش از هر زمان دیگر مرهون تلاش فعالان عرصه خبرو اطلاع رسانی است؛ آنانی که بدون هیچ چشمداشتی، آگاهی بخشی به جامعه را رسالت خویش قرار داده و با تراوش رنج و غم و شادی مردم از قلم متعهد خود "چو عضوی به درد آورد روزگار  دگر عضوها را نمانـد قرار"  را عینیت می‌بخشند.
فرارسیدن 17مرداد، روز خبرنگار و روز پاسداشت مقام انسان های آزاده ای که برای دستیابی به حقیقت و تولید و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی فرو گذار نمی کن
زانوهام سست شد. نشستم روی زمین و با چشمای گریون گفتم «می‌شه حرف بزنی؟ می‌شه فقط شنونده نباشی؟ من نیاز دارم بدونم که الان باید چیکار کنم! نیاز دارم بدونم چی درسته.» و خب طبیعی بود که بازم من باشم و در و دیوار خونه و یه سکوت گُنده. اشکام رو پاک کردم و خرده های دلم رو از زمین جمع کردم و گذاشتمشون همون جای مخفیِ همیشگی. همون جایی که قفلش رو فقط پیش اون باز می‌کنم.فرداش روز عجیبی بود. رفته بودم از مربی سوال بپرسم که کدوم تمرین ها باعث می‌شه فکر آدم ا
پیام بنیان گذار سبک کانگ فو توآ ۲۱ راهبان دکتر احمد سلامی خطاب به جامعه طریقت دانایی به مناسبت روز ملی کانگ فو:
چه زیبا و افتخار آفرین است که پاسداشت ارزنده ترین نماد تاریخی طریقت دانایی یعنی "روز ملی کانگ فو" مصادف است با روز پدر و تولد سالار مردان تاریخ حضرت علی (ع).
 بنده هم به جامعه چند میلیونی کانگ فو و رسالت داران و اعضای سبکهای 22 گانه طریقت دانایی (با پیشوند یا پسوند کونگ فو یا کانگ فو) و هواداران این ورزش ملی ایران زمین تبریک عرض می کنم و
در مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که صبح امروز (سه‌شنبه) و در آستانه‌ی روز ارتش در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «در کمین گل سرخ» منتشر شد.متن تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب -که روایتی از زندگی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و به قلم آقای محسن مؤمنی است- بدین شرح است:«این نمونه‌ی جالب و بیسابقه‌ئی است از گزارش جنگ در ضمن داستان شیرین زندگی یکی از شخصیتهای آن. آن را یکسره مطالع
به گزارش فرهنگ سدید، انقلاب اسلامی ایران در حالی به چهلمین سالگرد پیروزی خود رسیده است که دستاورد‌ها و پیشرفت‌های آن در عرصه داخلی و بین‌المللی نمایان است. امروز انقلاب اسلامی ایران علیرغم هجمه همه‌جانبه استکبار جهانی و تحریم‌های ناجوانمردانه، در اعماق قلوب مردم آزادی‌خواه جهان جای گرفته و هرروز بر پیشرفت و عظمت آن افزوده می‌شود بنابراین پیشرفت  ایران اسلامی در طول این چهار دهه  بر کسی پوشیده نیست و بیان این دستاورد‌ها نیز در سطح
با عرض تحیات وافره و اظهار مهر و ادب خدمت بازدید کنندگان فرهیخته ی این رسانه :

مدتی این مثنوی تاخیر شد که علتش حضور بنده در یک محیط نظامی بود و ارسال مطالب و استفاده از نت محدودیتهایی داشت .
در خبرها همه از سیل شنیدیم و دیدیم و سیلاب اشک بر رخمان فرو بارید و ره گم کرد .
من باعث و بانی این محنت و بلا را خودمان میدانم . عالم ، عالم ظهور و ظاهر و مظهر و ظاهر کننده است . رود ، مظهر الله است . احترام به مظهر در حقیقت پاسداشت ظاهرکننده و مظهر است . ( به ضم م
پاییز است و برف می‌بارد! کلاغ‌ها بر فراز شهر پرواز می‌کنند. عده‌ای در پسِ کوچه‌ها می‌دوند. غم نشسته است بر نورِ چراغِ‌هایِ شهر! حکومت نظامی در رسانه‌ها جریان دارد. قرار است همه چیز به نفع خودشان جلوه داده شود. دسترسی به شبکه‌ها کاملاً قطع شده است! جلوه‌هایی از ۱۹۸۴ جورج اورول را به عینه می‌بینم. امید‌ها نا امید شده. اعتمادها بی اعتماد! و دست‌ها خالی‌تر! و چشم‌ها محتاج‌تر!
شب‌هایِ ابریِ شهرهم طولانی‌تر از هر زمانیست! و ظُلم قد علم کرد
زندگی با همه تلخیاش
یه درس خوب بهم داد
اونم اینه که رفیق
اونی نیست که باهاش خوشی
رفیق اونیه که بدون اون داغونی

فکر نکنید هر کس که از راه رسید
هر کس که با شما خندید
هر کس که چند صباحی گیر داد و پیگیر شد
می تواند رفیق شما باشد …
رفاقت جریانیست توی خون آدم که یکباره میجوشد
وقت هایی که بداند بودنش لازم است
همین به موقع بودن، چگونه بودن می‌شود اصالتِ یک رفاقت

تنفس شروع زندگیست
عشق قسمتی از زندگیست
اما دوست خوب قلب زندگیست !

آدمها همدیگر را پیدا می
زندگی با همه تلخیاش
یه درس خوب بهم داد
اونم اینه که رفیق
اونی نیست که باهاش خوشی

هر کس که با شما خندید
می تواند رفیق شما باشد …

تنفس شروع زندگیست
عشق قسمتی از زندگیست

آدمها همدیگر را پیدا می
زندگی با همه تلخیاش
یه درس خوب بهم داد
اونم اینه که رفیق
اونی نیست که باهاش خوشی

هر کس که با شما خندید
می تواند رفیق شما باشد …

تنفس شروع زندگیست
عشق قسمتی از زندگیست

آدمها همدیگر را پیدا می
آیه 23 سوره مبارکه شوری به آیه مودت معروف است. خداوند در این آیه به پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلم دستور می‌دهد که به مسلمانان بگوید: برای پاسداشت و اجر رسالت، دوستی و مودت با نزدیکانش ـ اهل‌بیت علیهم السلام ـ داشته باشند.

... قُلْ لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبى‏ ...
بگو : از شما هیچ پاداشى جز مودّت نزدیکانم را ـ اهل بیت علیهم السلام ـ نمی‌خواهم.

آیه 23 سوره مبارکه شوری به آیه مودت معروف است. خداوند در این آیه به پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلم دستور می‌دهد که به مسلمانان بگوید: برای پاسداشت و اجر رسالت، دوستی و مودت با نزدیکانش ـ اهل‌بیت علیهم السلام ـ داشته باشند.

... قُلْ لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبى‏ ...
بگو : از شما هیچ پاداشى جز مودّت نزدیکانم را ـ اهل بیت علیهم السلام ـ نمی‌خواهم.

در دین مبین اسلام میان شب‌ها و روزهای سال، ایام و اوقاتی وجود دارند که نسبت به آن‌ها توجّه و تأکید خاصی شده است و حتی برای آن ها اعمالی نیز آمده است و ارزشمندی بعضی از ایام و لیالی مورد اتفاق همه مسلمین است مانند شب و روز مبعث ولی بعضی از این زمان‌ها به عقیده گروه یا مذهبی خاصّ از مسلمانان دارای بار ارزشی هستند و لیلة الرغائب از جمله شب هایی است که از نظر شیعه یکی از شب های ارزشمند و پر فضیلتی است که برای آن اعمالی نیز برشمرده اند. علّت ا
اقامه نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه‌ی پر شکوه و به‌یادماندنی امروز تهران، حضور معجزه‌گون ملت فهیم در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و نیز پاسخ کوبنده‌ی سپاه در حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در عین‌الاسد را دو یوم‌الله درس‌آموز و تعیین‌کننده خواندند و افزودند: ملت، باطن خود یعنی استقامت در مقابل شیاطین را در این حضور نشان داد و تنها راه ادامه‌ی
این روزها 90 درصد آدم‌ها وقتی به من می‌رسند دیگر از اوضاع کارم نمی‌پرسند، مسائل و مشکلات اجتماعی شهر را جویا نمی‌شوند، نمی‌پرسند فلان خبری که در مورد فلان مدیر منتشر شده است چقدر صحت دارد؟ حتی به شکل عجیبی دیگر ملامت و سرزنشم هم نمی‌کنند که چرا رفتی یک شهر دیگر تنها زندگی می‌کنی و دختر که از خانواده‌اش دور نمی‌شود!!! در عوض به محض روبرو شدن با من می‌پرسند: "تاریخ عروسیتون کِی هست؟" بعد بلافاصله می‌گویند: "تو تابستون نباشه‌ها، بنداز پایی
توصیف آقا از شهید صیاد شیرازی در تقریظ‌شان بر کتاب «در کمین گل سرخ»
+ نمونه‌ جالب و بی‌سابقه‌ای از گزارش جنگ در ضمن داستان شیرین زندگی
در مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که صبح امروز (سه‌شنبه) و در آستانه‌ی روز ارتش در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «در کمین گل سرخ» منتشر شد.

۱- در کمین گل سرخ

متن تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب -که روایتی از زندگی شهید سپهبد علی صیا
هوالجمیل

با
سلام و پاسداشت 17 رجب سالروز شهادت حضرت احمد بن موسی (ع) شاهچراغ، سال پر خیر و برکتی
را تحت توجهات حضرت مهدی موعود (عج) برای شما مخاطبین گرامی و خانواده محترمتان از
خداوند جمیل و بهارآفرین مسئلت دارم.
رباعی زیبای زیر ارسالی از دوست عزیزم افشین عباسی (از اسلام آباد غرب به یاد سردار شهید منوچهر
عباسی) نیز تقدیم تمام شهدا و عاشقان و رهروان آنها می نمائیم.

نوروز
نماد جاودان نو شدن است

تجدید جوانی جهان کهن است

زینها
همه خوبتر که هر نو
بسم‌الله الرحمن الرحیم

«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ»
شهادت سپهبد رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، ذوالفقار ولایت و بزرگ‌مرد محور مقاومت جهان اسلام، که بیش از چهار دهه از عمر گران‌مایه و پربرکت خود را در راه پاسداشت حق و عدالت و عزت مظلومان جهان صرف کرد، مایه اندوه فراوان گردید.بدون شک ایران عزیزمان برای همیشه مدیون ایثار و از خودگذشتگی سردار سلیمانی خواهد بود و نا
تولد وبلاگم رو تبریک گفتم یادم اومد از فراموشی بنویسم
ربطش رو الان میگم
میگن فراموشی یه نعمته که غصه ها و رنج هاتو دیگه یادت نمیاد
اما یه فراموشی هم داریم که یادمون میره آدم های زندگی مون رو هرچند وقت یکبار با حرف های قشنگ شارژ کنیم 
یادمون میره به خاطر کمک هاشون،به خاطر اینکه گوشِ شنوایی برای دردهامون هستن 
به خاطر اینکه حرف هاشون مرهمی بر دردها و خستگیهامون هست
به خاطر اینکه کنارمون هستن
قدردانشون باشیم
اونوقتی که با بی توجهی ها ، غفل

در دین مبین اسلام میان شب‌ها و روزهای سال، ایام و اوقاتی وجود دارند که نسبت به آن‌ها توجّه و تأکید خاصی شده است و حتی برای آن ها اعمالی نیز آمده است و ارزشمندی بعضی از ایام و لیالی مورد اتفاق همه مسلمین است مانند شب و روز مبعث ولی بعضی از این زمان‌ها به عقیده گروه یا مذهبی خاصّ از مسلمانان دارای بار ارزشی هستند و لیلة الرغائب از جمله شب هایی است که از نظر شیعه یکی از شب های ارزشمند و پر فضیلتی است که برای آن اعمالی نیز برشمرده اند. علّت این

سال 95 یک آقا پسر 19 ساله ارومیه ای با اسم حقیقی وبلاگ می نوشت. (البته از نوع کپی پیست)
به شیوۀ نوبلاگرها، دوسه بار برای من کامنت گذاشت که به وبش سر بزنم. من هم به خاطر تشویق او چندبار برایش نظر نوشتم و به بعضی از بچه ها هم سپرده بودم هوایش را داشته باشند.
این آقا پسر گل، در حد خودش، هم با هوش بود، هم با سلیقه و هم روحیۀ کار و تلاش خوبی داشت. اما یک عیب هم داشت. عیبش این بود که سال چهارم دبیرستان «نظام قبلی» درس را رها و همۀ وقتش را صرف وب می کرد.
چند ب
نگاهی به چالش کرونا و مناسک از زاویه‌ای دیگر

بعد از شیوع ویروس کرونا، مساله نوع مواجهه مناسک با کرونا تبدیل به یک چالش شد. عده ای با بسته شدن قسمت ضریح اماکن مقدسه مخالفت کردند و برخی حتی برای مقاومت درباره این محدودیت اقدام به بوسیدن و لیسیدن ضریح ها و انتشار فیلم آن کردند. با لغو برنامه اعتکاف رجبیه نیز عده ای مخالفت کردند و عده ای که معتقد به لزوم رعایت بهداشت بودند پویشهایی با موضوع هرخانه یک مسجد راه انداختند تا به هر طریقی این سنت
دوستان اهل ادب و فرهنگ، فرهیختگان هنرمند، درود و فراوان درود. 
قلم جوان نشریه‌ای ادبی هنری و فرهنگی است که به صورت آنلاین نشر می‌یابد. این سایت در دست ساخت است. مراحل نهایی کار به زودی به پایان می‌رسد. این سایت به زودی در سال 1398 رونمایی خواهد شد. لذا از همه‌ی شما دوستان خواهانیم که نوشته‌های خود را برای ما ارسال دارید.
ارسال اثر برای قلم جوان
نشانی ارسال اثر: contact@youngpen.ir
لطفاً توجه داشته باشید که:
آثار خود را در قالب فایل ورد به این ای‌میل ا
امروز روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی است. به همین مناسبت سخن مختصری راجع به شاهکار حکیم طوس به میان خواهد آمد:
شاهنامه،ستایش نامه شاهان نیست؛ بل که نمایاننده زندگی پرفراز و نشیب یک ملت است.نامه خسروان با پادشاهی کیومرث آغاز می شود و با مرگ یزگردسوم به پایان می رسد. در این آغاز و فرجامِ 3700 ساله، سرگذشت 50 شاه( خوب و بد) به تصویر کشیده می شود.
خواننده شاهنامه صرفا با یک اثر منظوم روبرو نیست، بل که اوبا یک " جامعه در عمل" (س
باسمه تعالی
«ن والقلم و ما یسطرون»
خبرنگاران عزیز روزتان مبارکهفدهم مرداد روز بزرگداشت تلاشگران عرصه‌ اندیشه و قلم را حضور خبرنگاران عزیز کشور بویژه استان بوشهر خاصه در شهرستانهای عسلویه کنگان دیر جم تبریک عرض می‌نمایم ضمن پاسداشت یاد شهید محمود صارمی و دیگر شهدای خبرنگار، تلاش شما عزیزان را در اطلاع‌رسانی صادقانه و مسئولانه ارج نهاده و دست یکایکتان را در جهت تعامل و همکاری سازنده به گرمی می‌فشارم. در برهه‌ای زندگی می‌کنیم که فشار
معلمشون نیومده بود و من به جاش سر کلاسِ بچه‌ها رفتم. کلاسِ پایه شیشمِ الف. بچه‌هایی که تازه یادگرفته بودند که شیطون باشن. چند زنگ رو با بچه‌ها قرآن کار کردیم و فارسی. اما زنگ آخر بچه‌ها حوصلۀ کتاب و درس نداشتن ، مخصوصاً که روزِ اولِ مهر هم بود! بچه‌ها بازی می‌خواستند و هیجان. قبول کردم! یکی از بچه‌ها ماژیکش رو از جامدادی‌ش در آورد و داد دستم. از یک تا بیست و یک رو رویِ تخته نوشتم و هر عدد را دادم به یکی از بچه‌ها.
شروع کردم... :
- مرغ ما امروز شی
معلمشون نیومده بود و من به جاش سر کلاسِ بچه‌ها رفتم. کلاسِ پایه شیشمِ الف. بچه‌هایی که تازه یادگرفته بودند که شیطون باشن. چند زنگ رو با بچه‌ها قرآن کار کردیم و فارسی. اما زنگ آخر بچه‌ها حوصلۀ کتاب و درس نداشتن ، مخصوصاً که روزِ اولِ مهر هم بود! بچه‌ها بازی می‌خواستند و هیجان. قبول کردم! یکی از بچه‌ها ماژیکش رو از جامدادی‌ش در آورد و داد دستم. از یک تا بیست و یک رو رویِ تخته نوشتم و هر عدد را دادم به یکی از بچه‌ها.
شروع کردم... :
- مرغ ما امروز شی
باتقدیم سلام وتبریک پیشاپیش بمناسبت سالروز تولد حضرت مهدی عج باستحضارمى رسانم
 حسب درخواست وپیشنهاد تعدادی از دانش آموختگان دبیرستان دکترنصیری ، ان شاالله چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت اولین گردهمائى سال ٩۸بشرح ذیل در محل آزمایشگاه مکانیک خاک در کارگرشمالى مقابل تربیت بدنى دانشگاه تهران برگزار خواهدشد :
از ساعت ١۹۰۰چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه گردهمائى دیدارى اساتید و دانش آموختگان دبیرستان دکتر نصیرى در کوى دانشگاه ، آزمایشگاه مکانیک خاک برگز
دفتر آستان قدس رضوی مدیریت شهرستان مینودشت وخاد میاران رضوی شهرستان  ضمن ابراز همدردی و محکوم کردن جنایت آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین تروریست جهانی،شهادت سردار سپهبد خادم الرضا(علیه السلام) حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، مردم شریف ایران و خانواده معزز وی تسلیت عرض می کنیم و بدیندسیله اعلام میداریم که ضمن شرکت فعال در مراسمات شهرستانی جهت عزاداری و پاسداشت شهادت این سردار بزرگ اسلام در کنار مردم شهد
ولادت
امام باقر(علیه السلام)، در سال 57 هجری در شهر مدینه، دیده به جهان گشود.1 درباره روز ولادت ایشان بین تاریخ نویسان اختلاف نظر وجود دارد؛ برخی آن را اول ماه رجب دانسته اند،2 ولی مشهور تاریخ نویسان، تاریخ ولادت ایشان را سوم ماه صفر می دانند.3
نام گذاری امام توسط پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله)
امام سجاد(علیه السلام)، این فرزند خجسته فال را به پاسداشت نام و نیای بزرگوار خویش، حضرت ختمی مرتبت، «محمّد» نامید. این نام را سال ها پیش، پیامبر اکرم(صل
فرآیند حفظ، بهبود و حمایت از نام تجاری که بدین وسیله نتایج مثبتی برای آن نام بهمراه آورد. مدیریت برند وجوه مختلفی مانند هزینه ، رضایتمندی مشتری، عرضه در فروشگاه و رقابت را شامل می‌شود. مدیریت برند برپایه بازاریابی بنا نهاده شده‌است اما بر نام تجاری و اینکه چگونه می‌تواند برای مشتری مطلوب بماند، تمرکز دارد.
مدیریت برند شامل طرح یک وعده، به اجرا در‌آوردن آن وعده و سپس حفظ و پاسداشت آن وعده است. این کار مستلزم تعریف برند، کسب موقعیت برای بر
فرآیند حفظ، بهبود و حمایت از نام تجاری که بدین وسیله نتایج مثبتی برای آن نام بهمراه آورد. مدیریت برند وجوه مختلفی مانند هزینه ، رضایتمندی مشتری، عرضه در فروشگاه و رقابت را شامل می‌شود. مدیریت برند برپایه بازاریابی بنا نهاده شده‌است اما بر نام تجاری و اینکه چگونه می‌تواند برای مشتری مطلوب بماند، تمرکز دارد.
مدیریت برند شامل طرح یک وعده، به اجرا در‌آوردن آن وعده و سپس حفظ و پاسداشت آن وعده است. این کار مستلزم تعریف برند، کسب موقعیت برای بر
به مِی سجاده رنگین کن گرت پیر مغان گوید                            که سالک بی خبر نبود ز راه و رسم منزل­ها
تاریخ پُر فراز و نشیب ایران زمین خود شهادت و گواهی می­دهد که در آغازین روزهای شهریورماه 1360 ه.ش، یک طرح آمریکایی– انگلیسی؛ مرسوم به "فونیکس"(طرح حذف افراد مؤثر و کارآمد، برای شکست نظام اسلامی نوپای مردم ایران) به دست أیادی استکبار و أجیر شدگان کور دل ایشان یعنی منافقین، به مرحله اجراء درآمد که نتیجه اش واقعه­ای بس تلخ و جنایتی هولناک ب
پرونده کتاب «در کمین گل سرخ»
ر مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که صبح امروز (سه‌شنبه) و در آستانه‌ی روز ارتش در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «در کمین گل سرخ» رونمایی شد.این کتاب به قلم آقای محسن مؤمنی شریف نوشته شده است. به همین مناسبت پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در مستند «قلمِ صادقِ محسن» در گفتگو با جمعی از فعالان عرصه‌ی ادبیات و نویسندگی به بررسی ویژگی‌های نویسنده این کتاب
خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون‌های مساجد: موضوع یادواره شهدا را در موتورهای جستجوگر اینترنت که دنبال کنید یا اگر مروری بر خاطرات خود از این برنامه ها داشته باشید، مشاهده می شود که بزرگداشت این ستارگان عمدتا با مجلس روضه همراه است که صد البته خوب و پسندیده است، گرامیداشت شهدا با زمزمه نام سیدالشهدا (ع).

مشاهدات خبرنگار ما از یادواره های شهدای مختلف همین موضوع را تصدیق می کند، از همین رو، معمولا این مراسم در فضای سوگ و روضه خوانی اجرا
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ در این بیانیه آمده است:سردار قاسم سلیمانی که سال ها برای حفظ امنیت این سرزمین تلاش کرده بود، در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید. جمعیت هلال احمر ایران این ترور و اقدام ضدبشری را محکوم کرده و فقدان این چهره پرتلاش را به مردم ایران و منطقه تسلیت می گوید.بر خلاف آنچه در برخی رسانه های جهان تبلیغ می شود، سردار سلیمانی چهره ای صلح طلب بود که برای بقای امنیت در منطقه تلاش می کرد. او گروههای تندرو و افر
« هفته دولت، بیانات و رهنمودهای اجرایی رهبر معظّم انقلاب اسلامی »
به مِی سجاده رنگین کن گرت پیر مغان گوید                            که سالک بی خبر نبود ز راه و رسم منزل­ها
تاریخ پُر فراز و نشیب ایران زمین خود شهادت و گواهی می­دهد که در آغازین روزهای شهریورماه 1360 ه.ش، یک طرح آمریکایی– انگلیسی؛ مرسوم به "فونیکس"(طرح حذف افراد مؤثر و کارآمد، برای شکست نظام اسلامی نوپای مردم ایران) به دست أیادی استکبار و أجیر شدگان کور دل ایشان یعنی منافقین،
شب قدراز منظرامام صادق(ع)

شب قدر،‌ شبی است که امور یک ساله تمام خلایق در آن مقدر می‌شود و به اندازه‌ای اهمیت دارد که خداوند نام یک سوره را به آن اختصاص داده است. از این جهت برخی معتقدند چون مقدرات انسان‌ها و اندازه و قدر رویدادهای سال، در این شب تعیین و تقدیر می‌شود، آن را شب قدر می‌نامند. نزول یک باره قرآن در این شب به قلب مقدس رسول گرامی اسلام(ص) از ویژگی‌های بارز این شب شناخته می‌شود.
یکی از مسائلی که همواره درباره این شب مطرح بوده است،
آدم ها و عروسک ها
‌زندگی ما آدم ها این روزها شبیه داستانِ اسباب بازی هاست. کارتون کمدی و ماجراجویانه. اطراف ما پُر از اتفاق هاییه که حتا نمی تونیم حدس بزنیم خودمون باعثش شدیم.بعضی آدم ها مثل وودی با دنیا و اطرافیانشون خوب و یکرنگ برخورد می کنن‌. چون اونا در هر شرایطی سازگارن. اما کلانتر وودی که محبوب ترین اسباب بازی اندی بوده، ناگهان با ورود یه آدم فضایی به نام باز لایت یر که لیزر و وسایل ارتباطی پیشرفته داره نگران میشه و اوضاعش تغییر می کنه

آدم ها و عروسک ها

‌زندگی ما آدم ها این روزها شبیه داستانِ اسباب بازی هاست.
کارتون کمدی و ماجراجویانه...
اطراف ما پُر از اتفاق هاییه که حتا نمی تونیم حدس بزنیم
خودمون باعثش شدیم.بعضی آدم ها مثل وودی با دنیا و اطرافیانشون خوب و یکرنگ
برخورد می کنن‌.
چون اونا در هر شرایطی سازگارن.
اما کلانتر وودی که محبوب ترین اسباب بازی اندی بوده،
ناگهان با ورود یه آدم فضایی به نام باز لایت یر که لیزر و
وسایل ارتباطی پیشرفته داره نگران میشه
و اوضاعش تغییر

بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله می فرمایند:
*"اعلم الناس من جمع علم الناس الی علمه"*
" داناترین مردم کسی است که دانش مردم را به دانش خویش افزون کند ."
                                                                  بحار،ج۱ص۱۶۴

تکریم و نکوداشت مراسم،خاطره ها و قدم های بزرگ خصوصا در امر آموزش و پاسداشت مقام معلم، تجلیل شرافت انسانی است.
خدای را سپاسگزاریم که در چنین روزی یعن
فستیوال دیوالی هند

در واقع دیوالی را به فستیوال نورها می‌شناسند.

وقتی موج شادمانی مردم در کوچه‌ها و خیابان‌ها در هند به راه می‌افتد و همه‌جا رنگارنگ‌ و نورانی می‌شود یعنی فستیوال دیوالی از راه رسیده است.«دیپاوالی» (Deepavali) یا «دیوالی» (Diwali) بزرگ‌ترین و نورانی‌ترین فستیوال آیین هندو است. «دیپ» (deep) به معنی نور و «آوالی» (avali) به معنی ردیف بوده و بدین ترتیب دیوالی را می‌توان معادل با ردیفی از نورها دانست. در این روز، تمام خانه‌ها و مغا
عصر امروز شهردار و اعضای شورای شهر شاهین‌شهر طی پیامی فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا
از اصفهان، عصر امروز شهردار و اعضای شورای شهر شاهین‌شهر به مناسبت فرار
رسیدن سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر بهشتی و جمعی از مسؤولان
کشورمان در حادثه تروریستی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر سال
۱۳۶۰ که در
نجوایِ بی پروا شهریور ماه ساخته شده بود ، قرار بود همان ماه کلی خوشحالی سرازیر شود به خانه یِ دلم اسمم را گذاشتم خانوم لبخند :)خودم میدانستم که قرار نیست اتفاقی بیوفتد اما به گفته کسی باورم شد و به خاطر اتفاق خوبی که قرار بود برایم بیوفتد به دلم صابون زده بودم ...اما یک دفعه ورق برگشت و همانی نشد که میخواستم همان موقع آنشرلی را دانلود کردم و نشستم تمامش را دیدم به امید اینکه از دیدنش امیدی تو دلم جوانه بزند ..اما من شدم دخترِ بی انگیزه و ناامید ک
نجوایِ بی پروا شهریور ماه ساخته شده بود ، قرار بود همان ماه کلی خوشحالی سرازیر شود به خانه یِ دلم اسمم را گذاشتم خانوم لبخند :)خودم میدانستم که قرار نیست اتفاقی بیوفتد اما به گفته کسی باورم شد و به خاطر اتفاق خوبی که قرار بود برایم بیوفتد به دلم صابون زده بودم ...اما یک دفعه ورق برگشت و همانی نشد که میخواستم همان موقع آنشرلی را دانلود کردم و نشستم تمامش را دیدم به امید اینکه از دیدنش امیدی تو دلم جوانه بزند ..اما من شدم دخترِ بی انگیزه و ناامید ک
نجوایِ بی پروا شهریور ماه ساخته شده بود ، قرار بود همان ماه کلی خوشحالی سرازیر شود به خانه یِ دلم اسمم را گذاشتم خانوم لبخند :)خودم میدانستم که قرار نیست اتفاقی بیوفتد اما به گفته کسی باورم شد و به خاطر اتفاق خوبی که قرار بود برایم بیوفتد به دلم صابون زده بودم ...اما یک دفعه ورق برگشت و همانی نشد که میخواستم همان موقع آنشرلی را دانلود کردم و نشستم تمامش را دیدم به امید اینکه از دیدنش امیدی تو دلم جوونه بزنه ..اما من شدم دخترِ بی انگیزه و ناامید ک
لقاء ارباب در عمود آخر
صنع خداست اربعین امام حسین ع. چشمه ی فیاض و همیشه جاری لطف و عنایت اوست به ما در زمانه ی آخر. حرکت پرشور و تپنده ی امت اسلام است در مقابل جریان منحوس کفر ونفاق و تکفیر... اربعین حسینی همه ی دارایی و شرافت و دستاویز شیعه است در غوغای فتنه ها و ابتلایات... 
اربعین در سالهای اخیر تبدیل به یکی از رویدادهای مهم فرهنگی کشور شده است. ثمرات فردی و اجتماعی این پیاده روی عظیم و حضور میلیونی زایران برای زیارت امام حسین علیه السلام، فر

جواهری سلطنت
امیرالمومنین علی بن ابی الطالب (ع) میفرمایند:« الظَفرُ بالحَزم و الحَزمُ بالتَجارب »
 موفقیت با دوراندیشی است،
دوراندیشی با کسب تجربه بدست می آید.
غرر الحکم ص ۳۱۱

خداوند را شاکریم بر بنده ضعیف خود کرم فرمود
که باری دیگر با توکل، پشتکار و تلاش
با تولیدی ناب و درخور شایسته ایران، وطن آریاییم،
توانستیم علاوه بر همکاری با برندهای داخلی،
زیرساخت حضور در میادین رقابتهای بین المللی را هم فراهم کنیم.

ساخت
اصلاً جایی نبود که بخواهم بروم و آنها را در حسرت یک عُمر دیدنم بگذارم...جایی نداشتم..فقط میتوانستم بمانم ،و سفر کنم به خودم!..یک روزآن یک روزها را که شروع شد..برای همیشه غریبه شدنم..سالها خودم را در قالب نظرهای مثبت و منفی دیگران..می دیدم..نفرت انگیز به خودم نگاه میکردم..!دیگر وقتش بود..خودم را باید نجات میدادم!مدتها در مرداب افکار دیگرانولی...چه دیگرانی..!آنهایی که فقط غرق میکردند!و من در این مردابِ افکار!..حیرت میکنم..کِه خسته نمی شوند از این همه (ب
نسخه قابل چاپ
۱۳۹۸/۰۱/۲۷

در مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که صبح امروز (سه‌شنبه) و
در آستانه‌ی روز ارتش در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، تقریظ
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «در کمین گل سرخ» منتشر شد.

متن تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب -که روایتی از زندگی شهید سپهبد
علی صیاد شیرازی و به قلم آقای محسن مؤمنی است- بدین شرح است:

«این نمونه‌ی جالب و بیسابقه‌ئی است از گزارش جنگ در ضمن داستان شیرین
زندگی یکی
حکمرانی حکیمانه
پدیدآور: مصطفی دلشاد تهرانی
ناشر: دریا/ تعداد صفحات: ۳۵۳
«حکمرانی حکیمانه» توصیف و شرحِ منشوری بی‌نظیر از اصولِ حکمرانی و خلافت است.
نام امیرمؤمنان علی علیه السلام و  یاد حکومت کوتاه آن حضرت چنان با توحیدمحوری، آزادی، برابری، دادگری و حقوق انسانی عجین شده است که نمی‌توان از حاکمیت احکام الهی و استقرار توحید سخن به میان آورد و حکومت توحیدمحورانه امیرالمؤمنین علیه السلام را تصور نکرد، نمی‌توان آزادی را تصور کرد و رفتار آز

١٣٩٨/٢/٢٠
نُه روز مانده و من، از همین لحظه دلتنگ ِ این دیوانه‌خانه ی دوست‌داشتی ام.
و من دلتنگ ِ تو ام. از همین حالا.
دلتنگ تکاپوی با تو گفتنم، و هیچ نگفتن.
و دلتنگ خیال ِ شیرین ِ با تو از هرچیز گفتنم، و حقیقت ِ تلخ ِ با تو از هیچ نگفتن.
چرا که من، دیوانه ای هستم که خواب می‌بینم، و خواب می‌بینم که خواب می‌بینم، و خواب می‌بینم که خواب می‌بینم که خواب می‌بینم.. دیوانه ای هستم که پانزده سال در چرخه ی مُدام ِ یک خواب، گیر افتاده‌ام.
و من دیوانه ای
ژاندارمرى سال 1290 هجری شمسى توسط سه افسر سوئدى به ریاست کلنل یالمارسن در ایران راه اندازى شد. 27 سال بعد تاریخ ٢ تیر ١٣١٧ پاسگاه ژاندارمرى در نراق افتتاح گردید.
نشان ژاندارمری شاهنشاهی ایران
مکان پاسگاه منزل استیجارى مرحوم حاج غلام حسین قاسمی واقع در میدان و مقابل منزل حاج علی محمد صادقى قرار داشت که اکنون فقط زمین آن باقى است.
نمایی از ساختمان قدیم پاسگاه ژاندارمری شهر نراق در سال 1369
در پی سیل تخریب گر سال ١٣۴٨  در شهر نراق و ساخت ٢٣ واحد مسک
حکمرانی حکیمانه
پدیدآور: مصطفی دلشاد تهرانی
ناشر: دریا/ تعداد صفحات: ۳۵۳
«حکمرانی حکیمانه» توصیف و شرحِ منشوری بی‌نظیر از اصولِ حکمرانی و خلافت است.
نام امیرمؤمنان علی علیه السلام و  یاد حکومت کوتاه آن حضرت چنان با توحیدمحوری، آزادی، برابری، دادگری و حقوق انسانی عجین شده است که نمی‌توان از حاکمیت احکام الهی و استقرار توحید سخن به میان آورد و حکومت توحیدمحورانه امیرالمؤمنین علیه السلام را تصور نکرد، نمی‌توان آزادی را تصور کرد و رفتار آز
ارسطو، این فیلسوف جامع و اندیشمند بزرگ همه دوران‌ها را، معلم اول نام نهادند. و این البته نشانگر مقام فاخر معلمی است. اکنون، می‌سزد که ما کرونا را معلم آخر بنامیم. اما چنان که در تعبیر انگلیسی‌زبانان آمده، آخرین، فروترین نیست و بسا که فراترین باشد. معلم آخر، اینجا نشانگر آخرِ معلمی است. اما آموزه‌های این معلم آخر کدامند که او را شایسته این نام می‌کنند؟
نخست، کرونا تصویر ما را از جهان دگرگون کرد. او نشان داد که جهان اسرارآمیز است و این را عی
بسمه تعالی
آیا با کتار هم قرار دادن پازل های مختلف زیر نمی توان به عمدی بودن  اعمال و سخنان خباثت آمیز ظریف در حمایت از دشمنان انقلاب اسلامی پی برد؟
1-سخنان ایشان در جمع دانشجویان در بحبوحه ی مذاکرات برجامی در خصوص قدرت آمریکا و تحقیر قدرت نظامی ایران.
2-اعمال خلاف عرف دیپلماتیک در طول مذاکرات خفت بار برجام.
3-فشار به مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب لوایح استعماری FATF.
4-استعفای ایشان در هنگام سفر آقای بشار اسد رئیس جمهور
جمله ای گفتند و تنت بر او حلال شد

چون مقدس
پنداشته شدند

واژه هایی
که خود دلیلی بودند برای پاسداشت یک پیوند

دو جسم در
هم تنیدند

به جواز
قانون به نصیحت یک آیین

همبستر
شدند و هیچگاه همراز نشدند

و آن
پیوند که در آسمانها بسته میشد به حرمت عشق

برای
یگانگی روح هایمان

برای فرار
از رنج دوری وطن

و تاب
آوردن رنج مقدر زندگی

و آن
شریعت و قانون که حلال کرد تنت را بر تنش

و آن واژه
که کلید اکسیر عشق بود

خود زندان
شد، یک درد شد و یک گور

روحت در آن به خاک س
قسمت اول را بخوان قسمت 121
همان طور که سمت سرویس بهداشتی می رفتم گفتم: یه مانتو و شال بیار.
چند ضربه پشت سر هم به در زدم و وقتی جوابی نگرفتم، کلافه دستگیره را پایین کشیدم و با جسم بی جان چاوجوان روی زمین مواجه شدم.
- شایق عجله کن!
لباس ها را از دست پریزاد هراسان قصه گرفتم و هول کرده تن زن ریز نقشی که در آغوش بی خبری بود، پوشاندم.
- چرا بدبیاری هامون تمومی نداره؟
بازدمم را گلایه وار بیرون فرستادم و از جایم برخاستم.
- بالاخره تموم می شه.
گره ی روسری اش
پیام رییس دانشگاه فرهنگیان به مناسبت سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در دانشگاه فرهنگیان

پیام رئیس دانشگاه فرهنگیان به مناسبت سال روز حضور رهبر معظم انقلاب در دانشگاه فرهنگیان 2

پیام رئیس دانشگاه فرهنگیان به مناسبت سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در دانشگاه فرهنگیان 2

‹ ›
بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله می فرمایند: *"اعلم الناس من جمع علم الناس الی علمه"* " داناترین مردم کسی است که دانش مردم را به دانش خویش اف
قسمت اول را بخوان قسمت 103
«باشه»ی بی جانی را زمزمه کرد و پس از وردش به ساختمان و بسته شدن در من هم کنار چاوجوان جای گرفتم.
فاصله ی مطب دکتر آرین با خانه ی پدری ام چندان زیاد نبود و ما هم چند دقیقه بعد به مقصد رسیده و با هم پله های طبقه ی اول را بالا می رفتیم.
- خوبی چاوجوان؟
انگشتان ظریفش را میان پنجه هایم جای داد.
- آره ولی می ترسم.
با دست آزادم در مطب را باز کردم.
- از چی می ترسی وقتی من همین جوری قبولت کردم و کنارتم؟
گونه هایش رنگ گرفتند و او سر پایی
بلوط (به انگلیسی: Oak) و با (نام علمی: Quercus)، نام سرده‌ای از درختان و همچنین میوه آنهاست. درختان بلوط عمری طولانی دارند که گاه به دو هزار سال نیز می‌رسد[۱] و گونه‌های بسیاری از آن در ایران بومی رشته‌کوه‌های البرز و زاگرس است.
چوب بلوط با چگالی در حدود ۰٫۷۵ گرم بر سانتی‌متر مکعب از سختی و استحکام بالایی برخوردار است. همچنین به دلیل داشتن مقادیر تانن بالا در برابر حشرات و حملات قارچ‌ها بسیار مقاوم است. چوب این درخت از مرغوب‌ترین چوب‌هاست و زغا
خرید و فروش پلی یورتان
درختان می توانند مانند یک سپر محافظ ، امواج صوتی را در مقیاس قابل توجهی کم ‌کنند. براساس تحقیقات انجام شده، استفاده و طراحی درست از درختان، می تواند تا حدود 50 درصد آلودگی صوتی را که ازسوی انسان تولید می‌شود، کم ‌کند. امروزه بررسی‌های دانشمندان علم محیط زیست همچنین نشان داده است  که درختانی مانند گردو، کاج، نراد، بلوط، فندق، سروکوهی، اکالیپتوس، بید، افرا، زبان گنجشک از خود ماده‌ای به نام "فیتونسید" در فضا رها می‌س
فرماندار
شاهین‌شهر و میمه گفت: تقویت مردم‌داری و توجه به افکار عمومی با حفظ
مرزهای سیاست‌گذاری شورای فرهنگ عمومی باید مورد توجه مسؤولان باشد.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا
از اصفهان، اسفندیار تاجمیری روز گذشته در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان
شاهین‌شهر و میمه اظهار کرد: امید است در ماه تهذیب و تزکیه نفس، همگی از
سفره پر برکت فیوضات الهی در این
همشهری آنلاین - مریم باقرپور:هر سال با فرارسیدن نیمه شعبان، از چند روز قبل کوچه ها و خیابان ها بهم خورده می شد و ساکنان هر کوچه ای با ریسه ها و کاغذهای رنگی و درفش خودشان را بخاطر برپایی جشن ولادت معصوم دوازدهم آماده می کردند. در این میان جشن ها تو خیابان کوچک های قدیمی با بی قرار و حال خاصی برگزار می شد که می توان به محله طرشت منطقه 2 اشاره کرد. درون این کوچه از گذشته جشن ها تو 3 محدوده طرشت بالا و پایین و حسینیه برگزار می شد و اهالی هر محدوده از 

کلیپ‌ترانه‌ی گیلکیِ «الؤن» استاد شمس لنگرودی در آپارات
یک‌دو‌چند شماره‌ی نخست از «گیله‌وا» را اگر بخوانید، چند دوبیتیِ گیلکی از استاد شمس لنگرودی درآن دیده می‌شود و دیگر هیچ اثر گیلکی ازو...
آن‌گونه که خودِ استاد، تابستان سال ۹۸ در پاسداشت احمد خویشتن‌دار لنگرودی در سالن ارشاد اسلامی لنگرود اعلام کردند، می‌شد فهمید که شمس سال‌هاست زبان مادری‌سرایی‌اش را بر رف اتاق پدری‌اش گذاشته است تا اینکه، اکنون با ترانه‌ی رشک‌آمیز«الؤن
گروه
جهاد و حماسه: پیش از شهادت محمود، در خواب دیدم که سمت راست صورتش کبود
شده بود. محمود گفت که کسی او را نزده و درد نمی‌کند که در همان زمان از
خواب پریدم. پس از شهادت محمود، وقتی به بهشت زهرا رفتم، متوجه شدم که قسمت
راست صورت پسرم کبود شده است و به یاد همان خواب افتادم.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)،
در ویژه برنامه «ستارگان پرفروغ» این هفته که ساعت ۱۱ سه شنبه سوم بهمن
ماه در بیت معظم شهید «محمود چیتی» برگزار می‌شود؛ محمدر
دکتر اسفندیار خدایی ما گمان می‌کردیم که امضاء دولتهای مختلف بخصوص آمریکا پشتوانه محکمی برای
برجام است. در حالیکه در روابط بین‌الملل قدرت تضمین کننده اجرای
قراردادها و پیمان­هاست نه تعهدات قانونی یا الزامات اخلاقی. مطابق مبانی
واقع‌گرایی، تمام دولتها به دنبال منافع خود هستند و پیمانها و توافقات فقط
تا وقتی دوام می آورند که قدرت کافی پشت سر آنها باشد. 
 اشتباه ما این بود که پشت برجام را خالی کردیم و از فرصت پیش آمده و چندین
برابر شدن ف
دکتر اسفندیار خدایی
 ما گمان می‌کردیم که امضاء دولتهای مختلف بخصوص آمریکا پشتوانه محکمی برای
برجام است. در حالیکه در روابط بین‌الملل قدرت تضمین کننده اجرای
قراردادها و پیمان­هاست نه تعهدات قانونی یا الزامات اخلاقی. مطابق مبانی
واقع‌گرایی، تمام دولتها به دنبال منافع خود هستند و پیمانها و توافقات فقط
تا وقتی دوام می آورند که قدرت کافی پشت سر آنها باشد. 
 اشتباه ما این بود که پشت برجام را خالی کردیم و از فرصت پیش آمده و چندین
برابر شدن ف
ثبت شرکت و ثبت برند بازرگان
ثبت شرکت و ثبت برند
ثبت شرکت / امروزه کلیه ی اقدامات بازرگانان با محدودیت‌های قانونی مواجه شده است لذا بازرگان هوشیار قبل از مواجه شدن با این محدودیت های قانونی می بایست ابزار فعالیت تجاری خویش را توأم با ثبت در بستری مناسب مهیا سازد. یکی از اقدامات اصلی برای هر فعالیت تجاری تاسیس شرکت می باشد زیرا عدم تاسیس شرکت می تواند اشخاص را از امتیاز های تعیین شده در قانون محروم سازد.

از سوی
ثبت شرکت و ثبت برند
ثبت شرکت / امروزه کلیه ی اقدامات بازرگانان با محدودیت‌های قانونی مواجه شده است لذا بازرگان هوشیار قبل از مواجه شدن با این محدودیت های قانونی می بایست ابزار فعالیت تجاری خویش را توأم با ثبت در بستری مناسب مهیا سازد. یکی از اقدامات اصلی برای هر فعالیت تجاری تاسیس شرکت می باشد زیرا عدم تاسیس شرکت می تواند اشخاص را از امتیاز های تعیین شده در قانون محروم سازد.
از سوی دیگ
به قلم دامنه : به نام خدا. مبانی فکری سلیمانی (۴). داشتم بر اساس الگوی چهارمرحله‌ای «توماس اسپریگنز»، مبانی فکری شهید حاج قاسم سلیمانی را تبیین می‌کردم. اینک دنباله‌ی نوشتار:

۳. در حوزه‌ی انسان‌شناسی، شهید سلیمانی به انسان از دریچه‌ی کمال، حُبّ، حُسنِ خُلق و غیوری می‌نگریست. مجموعه‌ی سخنرانی‌ها و رفتارهای ایشان، نشان از این دارد که وی دست‌کم چهار خصوصیت برای انسانِ سالم قائل بود. او یک ویژگی خاص را نیز از انسان انتظار داشت.

یعنی ب
متن تقدیرنامه ، متن لوح تقدیر ، تقدیر و تشکر
دراین مقاله قصد داریم تا چکیده ای از مقالات مختلف با موضوعاتی از قبیل متن تقدیرنامه ، متن لوح تقدیر، تقدیر و تشکر از استاد ، تقدیر نامه اداری ، متن تقدیرنامه بازنشستگی ، تقدیرنامه ورزشی ، تقدیرنامه روز معلم ، لوح تقدیر ادبی ، تقدیرنامه دانش آموزی ، لوح تقدیر فرهنگی ، لوح تقدیر همایش، تقدیر از کارمند نمونه و…. به شما معرفی نماییم.
تقدیرنامه نوع خاصی از نامه نگاری اداری محسوب می شود که در آن بن
منطقه 2 تهران در محدوده جغرافیایی خود موقعیت‎های مناسبی را برای خرید آپارتمان در ستارخان به وجود آورده است. خیابان ستارخان با نام قبلی ( تاج) یکی از خیابان های مهم منطقه 2 تهران است و به خاطر پاسداشت رشادت ها و کوشش‎های ستارخان که یکی از سرادان جنبش مشروطه ایران بوده به این نام خوانده می‎شود. این محله به لحاظ تراکم جمعیتی از ازدحام بالایی برخوردار است.
موقعیت شهری:
 این خیابان از میدان دوم صادقیه آغاز و با گذشتن از میدان اول صادقیه و رد شدن ا
یکی از چشمگیر و تماشایی‌ترین جشن‌های دنیا «جشنواره نور تایلند»  یا به طور دقیق‌تر فستیوال «لوی کراتونگ و یی پنگ» است.
هم در بین مردم محلی و هم گردشگران محبوب شناخته می‌شود.بدون شک می‌توان این فستیوال را پرطرفدارترین فستیوال پاییزی تایلند دانست. این جشنواره را در نوامبر وقتی که ماه کامل باشد، برگزار می‌کنند و در هر سال تاریخ میلادی متفاوتی دارد. در طی این جشنواره هزاران شمع روشن بر رودها و جویبارها شناور می‌شوند تا به ارواح رودخانه‌ه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها