نتایج جستجو برای عبارت :

حفظ محیط زیست در عتبات

استاندار نجف اشرف تاکید کرد که به توصیه سازمان بهداشت جهانی و دولت عراق زیارت عتبات عالیات برای زائران داخل و خارج عراق تا زمان اتمام بحران شیوع کرونا ممنوع است.رسانه‌های عراقی هم روز سه شنبه به نقل از کمیته گذرگاه‌های مرزی عراق هم ازسرگیری سفر ایرانیان به عتبات عالیات عراق را رد کردند.
بسیاری از زائرانی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند، مایلند با چشمانی باز و بصیرت و آگاهی کامل نسبت به سرزمین عراق و زیارتگاه های آن سفر خود را آغاز کنند؛ چرا که این سفر کمتر در زندگی برخی مردم تکرار می شود و افراد دوست دارند از این فرصت به دست آمده حداکثر استفاده را ببرند.

بدین منظور چند فایل PDF رایگان و کاربردی را تقدیم شما عزیزان میکنیم. 
ادامه مطلب
شخصی نقل می کرد : من با جماعتی همرا جنازه یکی از رجال دولت ناصر الدین شاه  بودیم . و به عتبات و عالیات می رفتیم . در یکی از منزل ها جنازه را نزدیک خود گذاشته و مشغول صحبت بودیم . ناگهان دیدیم تابوت به حرکت در آمد و سگی بد صورت از میان ان بیرون امد .چون ان کیفیت را مشاهده کردیم تعجب نموده کنار تابوت امدیم وچیزی جز کفن در تابوت نیافتیم .
ما هم با چوب شبیه جنازه ساختیم و بصورت میتی درون کفن پیچیدیم و اطراف ان را با پارچه و شمع بستیم و به عتبات و عالیات
#گزارش_ماهانه
با سلام خدمت شما خوبان، همراهان عزیز همانطور که می دانید #مرکز_نیکوکاری_بشری در راستای توانمندسازی مالی نسبی نیازمندان و ارتقا سطح فرهنگی اقشار آسیب پذیر اقدام می کند. بخشی از فعالیت های این مرکز در یک ماه گذشته به این شرح است:
✅توزیع سبد کالای غذایی (شامل: گوشت قرمز،مرغ،لوبیا،نخود،عدس،ماکرانی،سویاسبزی خورشتی و...) بین مددجویان مرکز.
✅شناسایی، تحقیق، مصاحبه و پذیرش مددجویان جدید مرکز .
✅ ابلاغ وظایف هر مددکار جهت رسیدگی بهت
درست بعد از گذشت 6 ماه نه تنها یادم نرفته، سیر از دیدار نیستم، برای مسافرت های دیگری برنامه ریزی نکرده ام، بلکه همه اش با خودم دو دو تا چهار تا می کنم ببینم می شود بزودی باز هم عازم کربلا شوم!؟
فکر می کنم کم گذاشته ام،
شاید هم دلتنگی را بهانه کرده ام،
اصلا شاید دردی دارم که درمانم تویی امام حسین جانم!
بین تمام خبرهای شبکه ی خبر، هنوز واژه ی عتبات دانشگاهیان را خوب می بینم و خبرش را می خوانم و دلم می لرزد و وسوسه می شوم و یک آن، ترس تمام وجودم را می
درست بعد از گذشت حدود 6 ماه نه تنها یادم نرفته، سیر از دیدار نیستم، برای مسافرت های دیگری برنامه ریزی نکرده ام، بلکه همه اش با خودم دو دو تا چهار تا می کنم ببینم می شود بزودی باز هم عازم کربلا شوم!؟
فکر می کنم کم گذاشته ام،
شاید هم دلتنگی را بهانه کرده ام،
اصلا شاید دردی دارم که درمانم تویی امام حسین جانم!
بین تمام خبرهای شبکه ی خبر، هنوز واژه ی عتبات دانشگاهیان را خوب می بینم و خبرش را می خوانم و دلم می لرزد و وسوسه می شوم و یک آن، ترس تمام وجودم
تور کربلا هوایی ارزان و نکات ضروری آن
تور کربلا هوایی ارزان و نکات ضروری آن را میخواهیم در این مقاله به شما مسافران عزیز توضیح بدهیم.
۱ – زائرین عزیز فقط در قالب کاروان های معتبر زیر نظر سازمان گردشگری و یا سازمان حج و زیارت برای زیارت عتبات عالیات اقدام کنید .

۲ – برای رزور تور عتبات از سایتهای معتبر سازمان حج و زیارت یا سازمان گردشگری استفاده کنید .

رحمان گشت پارسیان با بیش از 15 سال سابقه معتبرترین سایت عتبات است.

که زیر نظر سازمان حج و
تور کربلا هوایی ارزان و نکات ضروری آن
تور کربلا هوایی ارزان و نکات ضروری آن را میخواهیم در این مقاله به شما مسافران عزیز توضیح بدهیم.
۱ – زائرین عزیز فقط در قالب کاروان های معتبر زیر نظر سازمان گردشگری و یا سازمان حج و زیارت برای زیارت عتبات عالیات اقدام کنید .
۲ – برای رزور تور عتبات از سایتهای معتبر سازمان حج و زیارت یا سازمان گردشگری استفاده کنید .
رحمان گشت پارسیان با بیش از 15 سال سابقه معتبرترین سایت عتبات است.
که زیر نظر سازمان حج و زیار

لطفا لطفا بخونید و پشت گوش نندازید !!
⚡️ «سماح» به زائران اربعین توصیه کرد: عجله نکنید 

سامانه ثبت نام اربعین : 
️ با توجه به عدم استقرار موکب ها و ایستگاه های خدماتی در مسیرهای راهپیمایی زائران اربعین حسینی و نیز اغتشاشات اخیر در بعضی شهرهای عراق، توصیه می شود نسبت به حرکت به سمت مرزها تعجیل نکنید.
️ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت نیز به زائرانی که وارد خاک عراق شده اند و یا قصد سفر به این کشور را
با عنایت به راه اندازی دفتر سازمان مردم نهاد دیده بان عدالت و شفافیت استان قزوین، این مجموعه از افراد علاقه مند دعوت به همکاری مینماید. در صورت علاقه مندی همکاری با این مجموعه و یا داشتن اطلاع از فسادهای قابل پیگیری همراه با مستندات میتوانید با شماره تلفن  ۳۳۲۳۵۷۰۰ و یا با مراجعه به دفتر این مجموعه در خیابان نادری جنب ستاد عتبات عالیات مراجعه اعلام همکاری نمایید. 
با عنایت به راه اندازی دفتر سازمان مردم نهاد دیده بان عدالت و شفافیت استان قزوین، این مجموعه از افراد علاقه مند دعوت به همکاری مینماید. در صورت علاقه مندی همکاری با این مجموعه و یا داشتن اطلاع از فسادهای قابل پیگیری همراه با مستندات میتوانید با شماره تلفن  ۳۳۲۳۵۷۰۰ و یا با مراجعه به دفتر این مجموعه در خیابان نادری جنب ستاد عتبات عالیات مراجعه العام همکاری نمایید. 
آقایان گفته اند برای خروج از کشور و شرکت در مراسم اربعین در کشور عراق باید نفری ۲۵ هزار تومان برای بیمه و خدمات درمانی پرداخت شود،پیش بینی شده است کِ امسال با وجود لغو ویزا برای ورود بِ عراق، سه میلیون ایرانی برای اربعین بِ کربلا خواهند رفت،سازمان هلال احمر و امداد اعلام کرده اند کِ تمام خدمات درمانی مثل هر سال رایگان انجام خواهد شد،نتیجتن، جمعن مبلغ ۷۵ میلیارد تومان بِ حساب عتبات واریز خواهد شد!برای چِ؟ درمانِ رایگان؟برای چِ کسی ؟ روئسای
به دعوت صاحب وبلاگ سکوت این مطلب را می نویسم و از نای دل، میرزا مهدی، اسفندگی، ویکی رضوی و آرمان دعوت می کنم در این چالش شرکت کنند:
۱. پدر خوبی بشوم.
۲. کتابهایم را به چاپ برسانم.
۳. تمام ایده هایی را که در ذهن دارم، به مقاله تبدیل کنم‌.
۴ و ۵ و ۶. ................. (حضرت علی-ع- فرمودند: افشا کردن کاری پیش از تحکیم آن، باعث در هم شکسته شدن آن می شود).
۷. از تمام کسانی که حقّی به گردن من دارند، حلالیّت بگیرم.
۸. نماز و روزه های قضا شده ام را ادا کنم.
۹. با همسرم سف
خرید و فروش فیش حج و عتبات عالیات
مجری تورهای عتبات و عالیات، فیش حج عمره و تمتع، تورکربلا، ویزای گروهی و انفرادی، تورخارجی و داخلی، مشهد مقدس
وب سایت ما، شرایطی را برای شما فراهم می سازد تا در هر زمان قادر باشید فیش حج مورد نظر خود از جمله فیش حج عمره و فیش حج تمتع تهیه و به آسودگی به حج مشرف شوید. مجموعه ما دارای کارشناسان با تجربه می باشد بیش از چندین دهه برای حجاج عزیز فیش حج عمره و همینطور فیش حج تمتع تهیه کرده ایم
زیرا حج می تواند جزو مهریه باشد
و اصلی ترین اشکالی که گرفتند
گفتند : مردم را از حج نترسانید
زیرا مخصوص افراد ثروتمند نیست و خیلی از افراد جامعه می توانند بروند اما کم کاری میکنند. زیرا در این سالها با ۵۰ میلیون اضافه بر زندگی، مستطیع میشوند و باید به حج بروند
ضمن اینکه در سفر زیارات حج و عتبات، اخلاص بسیار مهم است در حالیکه در مهریه ها، گاهی چشم هم چشمی نیت سفر حج و کربلا و ... را مخدوش میکند
مشاهده مطلب در کانال
سلامت و سبک زندگی/15-  راهکارهای حفظ محیط زیست در سفر به عتبات
معمولاً
فلسفه و هدف از سفرهای زیارتی را کسب آرامش روحی و روانی و عرض حاجات و
نیازهای مادی و معنوی خود به درگاه ائمه معصومین (علیهم السّلام) تلقّی می
کنیم.
امّا
به نظر می رسد فلسفه و هدف اصلی زیارت آن ذوات مقدّس فراتر از این ها باشد
و آن عبارت است از پیوند و همخوانی هر چه بیشتر بین امام و مأموم.
با
این نگاه، سفرهای زیارتی می توانند فرصت هایی باشند برای اصلاح سبک زندگی و
تمرین سبک زن
سال پیش نشد بیام امسال هم در رفاه و آسایش مادی روزیم شد...هرچند سپاس گزارم که روحیات غرغریم رو لحاظ کردن اما این خوف رو چه کنم که نکنه ظرفیت ندارم و لیاقتم نیست و...خلاصه که نشد این بال خوف مارو ول کنه بزاره دمی با رجا  خالی خالی حالشو ببریم،حالا والا من هوایی هم نیومدم زمینی با فسقل خان یک جا بند نشو اومدم...خلاصه که رفتم زیارت وداع و ما رایت الا جمیلا...قطعا جزو عمر بهشتیم بوده و اگر مخلد در آتش هم باشم دلم خوشه قبلاً بهشتو ی جایی دیدم...دلم نمیاد
 امام جمعه تصریح کرد : استکبار ستیزی و مقابله با ظلم از پیام های عاشوراست که عمل به آن موجب پیشرفت و توسعه می شود.برگزاری میز خدمت توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان و اجرای مداحی و سخنرانی از برنامه های نمازجمعه این هفته میامی بود .

حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در حسینیه اعظم این شهر افزود: برگزاری کارگروه ها  با کارشناسان متخصص در بخش های مختلف ضروری است .
وی به آیین های ماه محرم نیز
تمام این سفر به جز مسیرهای ترددش با ماشین های آمریکایی و راننده های عراقی، برای من زیبا بود و در خاطرم تا ابد خواهند ماند. خاطره ی اولین سفر به عتبات عالیات و اولین لحظه رو به رو شدن با گنبد طلایی مرقد امام علی علیه السلام از شارع الرسول. آخرین دفعه ای که به زیارت رفته بودم، نُه یا ده ساله بودم؛ با پدر و مادرم رفته بودیم مشهد. طبیعت بچگی، شیطنت و بازی و شادی را می طلبید و من هم که تک فرزند خانواده بودم و از نظر فامیل لوس و ننر تشریف داشتم، از حرم
17 سال جانباز قطع نخاع بود 
خواهر میخواست مشرف بشه عتبات عالیات 
 حاج حسین بهش گفت:سرقبر مسلم(ع) که رفیتید من حاجتی دارم از ایشان بخواهید حاجت من را برآورده شود.
تعجب کردم برام جای سئوال داشت  چون هرکسی کربلا میره سراغ امام حسین(ع) یا حضرت عباس (س) میره برای گرفتن حاجت
اما حاجی گفت سرقبر مسلم (ع)
هرچه اصرار کردم چرا مسلم ابن عقیل (ع) جواب نداد 
وقتی شهید شد تازه راز حرفش رو فهمیدم 
شهادتش مصادف شد با روز شهادت حضرت مسلم (ع)
بسم رب الشهدا
چگونه می شود یک جهانی را تکان داد
چگونه می شود جهانی را به طرف خود متوجه کرد
جزء اخلاص در عمل ممکن نیست
سردار دلها یک عمر در این معنی بود
و در این معنی در هر عملی پا گذاشت
و در همین معنی جزء حق ندید
و راهی را انتخاب کرد و عمل نمود که بسیار سخت است و نتیجه آن بسیار شیرین
شهادت در راه حق پاداش چنین کسی است
وای بر ما ماندگان و مشغولین به دنیا
آیا جنازه ای را بیاد دارید که عتبات و مشهد و شلمچه و تهران و کرمان (منظورم چندین کشور و شهر) آنرا
مدیرکل عتبات سازمان حج اعلام کرد «تا یکشنبه ۲۱ مهرماه 1398 تعداد ثبت‌نام‌های قطعی شده در سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین حسینی حدود سه میلیون و ۲۲۸ هزار نفر نام نویسی کردند و ۳۹۰۵۴۶۱ نفر است».

بر اساس آمار سازمان حج ۵ استان؛ قم (با ۹/۳۸ درصد از جمعیت کل استان)، بوشهر (۷/۱۶ درصد)، خوزستان (۶/۹۱ درصد)، اصفهان ( ۵/۷۴ درصد)، یزد (با ۵/۴۹ درصد از جمعیت کل ) به لحاظ نسبت جمعیتی استان­ شان بیشترین ثبت ­نامی های اربعین را به خود اختصاص داده ­اند.

مدیرکل عتبات سازمان حج اعلام کرد «تا یکشنبه ۲۱ مهرماه 1398 تعداد ثبت‌نام‌های قطعی شده در سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین حسینی حدود سه میلیون و ۲۲۸ هزار نفر نام نویسی کردند و ۳۹۰۵۴۶۱ نفر است».

بر اساس آمار سازمان حج ۵ استان؛ قم (با ۹/۳۸ درصد از جمعیت کل استان)، بوشهر (۷/۱۶ درصد)، خوزستان (۶/۹۱ درصد)، اصفهان ( ۵/۷۴ درصد)، یزد (با ۵/۴۹ درصد از جمعیت کل ) به لحاظ نسبت جمعیتی استان­ شان بیشترین ثبت ­نامی های اربعین را به خود اختصاص داده ­اند.

خادمی زائران سیدالشهدا (ع) افتخار بزرگی است
امام جمعه موقت ایلام گفت: خادمی مردم ایلام از زوار عتبات عالیات و اربعین حسینی موجب شده است که استان ایلام امروز به‌عنوان پایتخت خادمان سیدالشهدا (ع) و اربعین حسینی مطرح شود و این افتخاری است که خداوند متعال به مردم این استان داده است.
ادامه مطلب
ابا برجام و ۲۰۳۰
چند نکته جالب از تجربه زیارت عتبات عالیات:
۱. کمتر از ۱۰ سال پیش هزار دینار برابر هزار تومان بود و الان هزار دینار برابر ده هزار تومان یعنی کاهش ۱۰ برابری ارزش پول ملی؛  در حالیکه عراق جنگ با داعش و حمله ترکیه و مشکلات داخلی  فراوان داشته و ما برجام داشتیم . با تبریک به مسوولان محترم یا بهتر بگویم به تبعیت از عراقی ها آقایان "ابا برجام" بابت این شاهکار. 
 نفوذی ها و دوتابعیتی های خائن و اختلاس گران و حامیان آنها از داعش هم خطرنا
داستان زیبای یک مصراع شعر در کاظمین ع:  
     کیمیای حقیقی هستی محبت مولاست*
سرمایه عالم بی ولایت ،همه خسران است*
شیخ جعفر مجتهدی ره در نوجوانی دنبال علم کیمیا بود که به او گفته شد کیمیا محبت اهل بیت است. به این خاطر این مصراع شعر را گفتم که: کیمیای حقیقی هستی محبت مولاست . اما در مصراع دوم اشکالی بود که جور نمی شد: سرمایه عالم بی ولایت خسران است یا بگویم سرمایه همه عالم بی ولایت خسران است.
حدود یک ماه و نیم بعد توفیق زیارت عتبات عالیات نصیب شد. د
24 کاروان از کرمان به حج تمتع اعزام می شود
 مدیرکل حج و زیارت استان کرمان گفت : 24 کاروان حدود سه هزار و 500 زائر حج تمتع امسال از این استان به سرزمین وحی اعزام می شود.
24 کاروان از کرمان به حج تمتع اعزام می شود
 محمود عرب نژاد با بیان اینکه زائران سرزمین وحی استان کرمان امسال مدینه قبل هستند افزود: طول مدت اقامت زائران 27 تا 41 روز و میانگین 35 روز است.
وی تاکید کرد: پروازهای کرمان به حج تمتع امسال از 17 تیرماه در کشور آغاز می شود و تا 12 مرداد ادامه دارد.
اعزام زائران به عتبات در دو قالب زمینی و هوایی صورت می‌گیرد که مدت
اقامت همه زائران در عراق، هفت روز خواهد بود که سه روز در نجف اشرف، سه
روز در کربلای معلی و یک شب را کاظمین اقامت خواهند کرد.مدیرکل عتبات
عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: زائران ایرانی در مدت اقامتشان در
عراق افزون بر زیارت حرم امیرمؤمنان (ع) در نجف اشرف، حرم سیدالشهدا (ع) و
حرم حضرت ابالفضل‌العباس(ع) در کربلای معلی به کاظمین و سامرا خواهند رفت و
حرم امامین جوادین و امام ح
این سفارش های پدری ست به فرزندش...
فرزندان ،آرزوهای درازی دارند که به آنها نمیرسند
در راهی میروند که به نابودی می رسد
فرزندان انسان...
نشانه گاه تیر دردها
اسیران روزگار
تیررس رنج ها
بندگان دنیا
معامله گران هیچ و پوچ
و برنده های رقابت فنا و زوالند
فرزندان انسان
دربند مرگ
ناگزیر از رنج
همدم اندوه
آماج بلا
شکست خورده شهوت
و جانشین مردگانند...
فرزندم!
این روزها میبینم دنیا پشت کرده روزگار سرکش از من میگریزد
و آخرت،نزدیک میشود...
از فکر و ذکر دیگران
راز یک فریاد....
سردار شهید #قاسم_سلیمانی در جواب تهدید ترامپ گفته بود من به تنهایی برای مقابله با تو کافی ام
ترامپ معنی این حرف را نفهمید!
شهادت سردار سلیمانی 1 --  آمریکا را مجبور به ترک عراق خواهد کرد2 --  مردم عراق را متحد کرد و اثر اغتشاشات را از بین برد3 --  امنیت را به شهر های عتبات برگرداند4 --  توطئه ایران ستیزی در عراق را از بین برد5 --  اتحاد سیاسی را به ایران برگرداند و نتایج اغتشاشات طراحی شده دشمنان را از اعتراض بحق مردم خنثی کرد.
6 -- به هم
⚠️ ترامپ، معنی این حرف سردار را نفهمید!
سردار شهید سلیمانی در جواب تهدید ترامپ گفته بود: من به‌تنهایی برای مقابله با تو کافی‌ام.
ترامپ، معنی این حرف را نفهمید!
شهادت سردار سلیمانی: 1= آمریکا را مجبور به ترک عراق کرد! 2= مردم عراق را متحد کرد و اثر اغتشاشات را از بین برد! 3= امنیت را به شهرهای عتبات برگرداند! 4= توطئه ایران‌ستیزی در عراق را از بین برد! 5= اتحاد سیاسی را به ایران برگرداند و نتایج اغتشاشات طراحی‌شده‌ی دشمنان را از اعتراض بحق مردم!
قبل از از انتشار متن اصلی این پست بایستی عرض کنم که از جنایات آل سعود تنها تخریب بقیع نبوده بلکه ایشان چندده فقره تخریب طی سالهای مختلف در مدینه صورت داده اند و حتی در عتبات عالیات، که ویرانی بارگاه با عظمت سیدالشهدا نیز از جمله اقدامات ایشان به شمار می رود.
عذرخواهی یک #تکفیری_راه_یافته:
محمد العنزی از وهابیون پس از روی برگرداندن از مذهب تکفیری سلفی، و ضمن عذرخواهی از شیعیان به دلیل اقدامات سابق خود در تکفیر آنها گفت:
ادامه مطلب
  هو الرووف
  از کرببلا بس برکات آوردند  بااشک و دعا وصلوات آوردند  اینبار ولی به روی دوش مردم-  سردار شهید از عتبات اوردند
  در اوجی و تا قلب وطن تابیدی  تو ماه وستاره نه،خود خورشیدی  آنقدر که وقتی به سفر میرفتی  انگار خدارا به دو چشمت دیدی
  سردار تویی ،عاشق پیکار تویی  مردخطر و شیر جگر دار تویی  کشتند تورا ،باز به دل می ترسند  زیرا که نمرده ای و بیدار تویی

از دیده اگر چه محو کردند تورا  این را تو بدان،نمیروی از دل ما  ایران پُرِ سردار سل
2- خانوادهعالم ربانی، آیت‌الله حاج سید حسین یعقوبی قائنی، در خرداد ماه 1303 در شهرستان قائن در خانواده‌ای مذهبی به‌دنیا آمد. پدرش سید محمد،‌ از مردان باتقوا و مورد اعتماد محل به‌شمار می‌رفت و مادرش نیز از زنان پاک‌سرشت و پرهیزکار، و از نسل حضرت موسی‌بن‌جعفر(ع) بود. اما هنوز در اوائل کودکی بود که رنج یتیمی را با از دست دادن پدر چشید و دیری نپایید که به اندوهِ وفات مادر نیز مبتلا شد. 
◽️آغاز تحولاستعداد ذاتی به همراه شرافت سیادت و اصالت خا
کرامت شهید
پای مادرم به شدت درد میکرد؛ به گونه ای که نمی توانست قدم به بیرون خانه بگذارد. حتی مدت ها بود که نتوانسته بود حتی به حرم حضرت معصومه(س) مشرف شود. به مادرم گفتم: ناامید مشو؛ به شهدا متوسل شو؛ شاید گوشه چشمی بیندازند و سلامتی ات را بازیابی. به یاد شهید لطفی افتادم؛ شهید مدافع حرم محمد مهدی لطفی نیاسر؛ همان که پدرش از اساتید مبارز حوزه علمیه قم بود و در مراسم تشییع فرزند شهیدش چنان باصلابت در دفاع از نظام و رهبری و سپاه سخن گفت که انگار
به گزارش همشهری آنلاین، ممنوعیت در رو از سرزمین دلایل مختلفی قرین بدهی مالیاتی، اجازه ندادن ولی یا قیم، منع امنیتی برای کشور، منافات با مصالح ترتیب و همچنین دستور مقام قضایی دارد و افرادی که شامل آن می شوند اجازه نخواهند داشت از هیچ کدام از مرزهای سرزمین خارج شوند. امکان استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی از ایران برای عموم فراهم است. برای استفاده از این سامانه اینجارا کلیک کنید. توجه داشته باشید که حتما باید با آی پیایران مسبوق این سایت شوی
به گزارش همشهری آنلاین، ممنوعیت خروج از کشور دلایل مختلفی مانند قرضه مالیاتی، رخصت ندادن ولی خواه قیم، منع امنیتی برای کشور، منافات با مصالح زیبایی و همچنین دستور مقام قضایی دارد و افرادی که محتوی آن می شوند اجازه نخواهند داشت از هیچ کدام از مرزهای کشور خارج شوند. امکان استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی از ایران بخاطر یکسره حاضر است. برای کاربرد از این سامانه اینجارا کلیک کنید. توجه داشته باشید که حتما باید با آی پیایران وارد این سایت شوید.
در سالهای میانی قرن سیزدهم هجری(سال 1239) حاکم عثمانی بغداد داوود پاشا به حرمین شریفین کربلا و نجف حمله کرده و حرم را به توپ بسته و عده ای از مردم را به خاک و خون کشیده. در تاریخ دنبال دلیل این واقعه که باشی  به این موضوع برخورد میکنی که شیخ احمد احسایی بنیانگذار فرقه ی شیخیه که با تکفیر علمای شیعه از ایران رانده شده بعد از رفتن به کربلا کتابی نوشت و در آن اعلام کرد که خلفا کافرند و به این ترتیب راه لعن و دشنام به خلفا را باز کرد. کتاب شیخ به دست وا
مسابقه کتابخوانی از کتاب مبانی قرآنی گام دوم انقلاب تألیف حاج آقای قرائتی

جایزه‌ی ویژه: هشت کمک هزینه‌ی عتبات عالیات و هشتاد و هشت جایزه‌ی نفیس دیگر

⏰ مهلت شرکت در مسابقه:تا پایان مرداد ١٣٩٨

نحوه‌ی شرکت در مسابقه:1️⃣ مراجعه به آدرس اینجا و جواب دادن به پرسشنامه 2️⃣ ارسال پیامکی پاسخ‌ها به سامانه‌ی 30003400114114

دریافت منبع مسابقه از اینجا

منبع: saap.ir/@ketab_khani

سردار شهید #قاسم_سلیمانی در جواب تهدید ترامپ گفته بود من به تنهایی برای مقابله با تو کافی ام!!!
شهادت سردار سلیمانی 1 --  آمریکا را مجبور به ترک عراق خواهد کرد2 --  مردم عراق را متحد کرد و اثر اغتشاشات را از بین برد3 --  امنیت را به شهر های عتبات برگرداند4 --  توطئه ایران ستیزی در عراق را از بین برد5 --  اتحاد سیاسی را به ایران برگرداند و نتایج اغتشاشات طراحی شده دشمنان را از اعتراض بحق مردم خنثی کرد.
6 -- به همه غلط بودن
احتراما به اطلاع می رساند متاسفانه اخیرا شاهد افزایش
کشفیات مواد مخدر از زائرین عتبات عالیات عراق در مرزهای خروجی کشور و در
داخل خاک عراق بوده ایم که این موضوع به ویژه در داخل خاک عراق بازتاب
نامناسبی داشته و در شان زائرین و سفر معنوی اعتاب مقدسه نمی باشد. برابر
قوانین سخت گیرانه کشور عراق محاکم قضائی این کشور افراد را بابت همراه
داشتن چند گرم موادمخدر و یا حتی برخی داروهای خاص مانند متادن و ترامادول
به تحمل چند ماه زندان محکوم می نماین

سردار شهید #قاسم_سلیمانی در جواب تهدید ترامپ گفته بود من به تنهایی برای مقابله با تو کافی ام!!!
6 -- به همه غلط بودن
دولت در سال آینده می‌تواند در هر ماه به حدود ۷۷میلیون و ۸۰۰هزار نفر یارانه پرداخت کند؛ تعداد مشمولان دریافت یارانه در بودجه ۹۸ پیش بین ۴۰ تا ۴۲میلیون نفر در نظر گرفته شده بود
۱- بر اساس لایحه پیشنهادی بودجه ۹۸ ، عوارض خروج از کشور برای هر نفر ۲۲۰هزار تومان در نظر گرفته شده است. این رقم نسبت به سال گذشته تفاوتی ندارد. همچنین عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره معادل ۱۱۰هزار تومان و عوارض خروج زائران عتبات عالیات برای خروج از مرزهای هوایی ۳۷هزا
عصر مشروطه قصه ی پر غصه ای ار تاریخ معاصر است که به ما یادآوری
میکند چگونه میشود طناب دار دور گردن یگانه عالم دین انداخت و آب از آب هم تکان
نخورِد.

شیخ فضل الله نوری شخصی است که نامش به مشروطه گره خورده است.

او کسی بود که توانست با بصیرتی مثال زدنی دست استکبار را ریز دستکش
مخملی مشروطه ببیند. شیخ در سال 1259 ه ق در روستای لاشک در منطقه کجور مازندران
به دنیا آمد.

شیخ تحصیلات ابتدایی و سطح حوزه را در تهران گذراند و بعد راهی عراق
شد و از اساتیدی همچو

این روزها همه جا بوی زیارت گرفته است. بوی حسین (ع) و بوی کربلا و اهل بیت (ع) گرفته است!

از سر هر کوچه که می گذری، پسران دختران سینی به دست را می بینی که کاسه های آش نذری پخش می کنند.

این آش نذری، آش پشت پای یک مسافر کربلاست!

زیارت قبول و سفر به سلامت ان شاءالله زائر مزار حسین (ع)!

التماس دعا داریم وقتی در بین الحرمین به مرقد عباس ابن علی (ع) نزدیک می شوی!

آری! دل ها این روزها حال و هوای اربعین گرفته.

در دل ما هم اربعینی برپاست به یاد شه

قلعه_ذوالفقار خان_کلهر 

فتح_بغداد توسط ایل کلهر و تشکیل #حکومت_کورد_کلهر با تسخیر بغداد توسط ایل کلهر به فرماندهی ذوالفقارخان کلهر در سال ۹۳۰ق/۱۵۲۴ م / مقارن با حکومتهای صفویه و عثمانی و پس از تسلط بر بخشی از کردستان، لرستان و سپس تمامی عراق عرب اطلاق می‌شود.
در سال ۹۱۴ق/۱۵۰۷م بغداد تحت حکومت شاه اسماعیل صفوی بود، در هنگامی که شاه طهماسب یکم مشغول نبرد با ازبک‌ها در خراسان بود امیری کورد ضد عمویش ابراهیم خان کلهر حاکم بغداد شورش کرد، ا

قلعه_ذوالفقار خان_کلهر 

فتح_بغداد توسط ایل کلهر و تشکیل #حکومت_کورد_کلهر با تسخیر بغداد توسط ایل کلهر به فرماندهی ذوالفقارخان کلهر در سال ۹۳۰ق/۱۵۲۴ م / مقارن با حکومتهای صفویه و عثمانی و پس از تسلط بر بخشی از کردستان، لرستان و سپس تمامی عراق عرب اطلاق می‌شود.
در سال ۹۱۴ق/۱۵۰۷م بغداد تحت حکومت شاه اسماعیل صفوی بود، در هنگامی که شاه طهماسب یکم مشغول نبرد با ازبک‌ها در خراسان بود امیری کورد ضد عمویش ابراهیم خان کلهر حاکم بغداد شورش کرد، ا
بسم رب الرئوف
آری قدیم السطان ...
شما از همان قدیم قدیم ها که هنوز من نبودم سلطان قلبم بودید
معلوم نبود آقا اگر نداشتمتان اگر سلطانیتان نبود چه بلایی بر سر مملکت قلبم می آمد...
آقا شما وعده داده اید سه جا به نزدمان بیایید اما شما که تمام عمر  کنار مایید؟؟؟
که  برایم فقط سلطان نیستید پدر مادر خواهر برادر رفیق امام و همه کسید
 به وجد می آیم که از خاندان موسوی ام
به وجد می آیم وقتی عموجان خطابتان میکنم
اما همیشه زیر بار این دین بوده ام و شرمنده
کاش

قلعه_ذوالفقار خان_کلهر 

قلعه_ذوالفقار خان_کلهر 

قلعه_ذوالفقار خان_کلهر 

قلعه_ذوالفقار خان_کلهر 

فتح بغداد توسط ایل کلهر و تشکیل #حکومت_کورد_کلهر با تسخیر بغداد توسط ایل کلهر به فرماندهی ذوالفقارخان کلهر در سال ۹۳۰ق/۱۵۲۴ م / مقارن با حکومتهای صفویه و عثمانی و پس از تسلط بر بخشی از کردستان، لرستان و سپس تمامی عراق عرب اطلاق می‌شود.
امروز سومین روز از شروع امتحان هایم بود و من ششمین امتحانم را پشت سر گذاشتم. روحِ از هم گسسته ام را به زور کنارهم نگه داشته ام. فکر می‌کنم سالی یک الی دوبار روحم مثل آتشفشان می‌ترکد، فکرها، احساسات و اعتقاداتم . همه چیز به هم می‌ریزد. 
بعد من ذره ذره هر تکه از خودم را از این طرف و آن طرف جمع میکنم و دوباره یک میمِ ریکاوری شده از خودم می‌سازم که معمولا از قبلی بهتر است. یک ورژن کارآمد تر.
حالا احساس میکنم همه جهان خلقت دست به دست هم داده اند که ز

این روزها یه چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده !
یکیش :
تو حکومت صدام که سالیان سال به مردم عراق ظلم روا میداشت ! و هیچکی هیچکی نمیتونست بگه بالای چشمش ابرو است
اونموقع ها مردم زیر سلطه صدام جنایتکار هیچکی صداش نمیتونست در بیاد یا در نیومد و قیامی مردمی صورت نگرفت
اما الان حکومت اسلامی _ شیعه ای است ! 
مردم عراق بعد از سالیان سال قیامی مردمی شروع کردند ! 
با عقل واقعا جور درنمیاد مگه اینکه بسیاری از این مردم خودشون رو و کشورشون به کشورهای بیگانه ب
قال النبی صلی الله علیه وآله: «ان الحسین ... مصباح هدی و سفینة نجاة; (1) همانا حسین علیه السلام چراغ هدایت و کشتی نجات است.»  آتش افروزان تاریک دل اموی برای خاموش کردن این چراغ و غرق نمودن این کشتی برآمدند، اما غافل از آن که «یریدون ان یطفئوا نور الله بافوههم و یابی الله الا ان یتم نوره و لو کره الکافرون »;  « می خواهند نور خدا را با سخنان خویش خاموش کنند، ولی خداوند نمی گذارد، تا نور خود را کامل کند، هر چند کافران را خوش نیاید.»  آنان پس از آن که ب
مراسم جشن میلاد بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) با حضور بانوان فاطمی مزینان و به همت گروه منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در هیئت بیت الزهرا (س)برگزار شد.

گروه منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف متشکل از چند بانوی خیر و نیکوکار است که به مناسبت های مختلف علاوه بر برگزاری برنامه های جشن و یا عزاداری برای بانوان اردوهای زیارتی ، فرهنگی و سیاحتی نیز برای عموم مردم برگزار می کنند.
این گروه تاکنون چندین
بهش میگم: نه... مشهد نه... راهش زیاده... تو در شرایطی نیستی که بتونی 1000 کیلومتر راه رو توی ماشین بشینی...
میگه: خب توقف هامون رو بیشتر میکنیم... من میتونم... بچه ها و حاج خانم دارن میرن... میخوام ببینمشون... ما که شمال نیستیم هر وقت خواستم بتونم ببینمشون... فقط توی این سفرها هست که میتونم ببینمشون...
میگم: ممکنه هتلِ نزدیک حرم گیرمون نیاد... تو نمی تونی اینقدر پیاده بری... الان دیگه سنگین شدی... حسابش با شیراز فرق داره...
میگه: هتل نزدیک گیرمون میاد... اونقدر م
صحن عقیله بنی‌هاشم یکی از پروژه‌های مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات در کربلای معلی و در راستای طرح توسعه اعتاب مقدسه است و حکایت ساخت این صحن توسط مردم ایران جذاب است.

موضوع احداث این صحن چند سال بین مسئولان عراق و تولیت آستان امام حسین (ع) و ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور ایران مورد بحث و بررسی بود و سرانجام مقرر شد که ایران انجام دهد. در روند ساخت بارگاه و ضریح حضرت امام حسین «ع» روی دو موضوع تمرکز شده بود ؛ موضوع اول توسعه حرم مطهر امام حسی
با انتشار متن بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور بخشی از آن به بحث مرز، مرزنشینان و مرزبانی اختصاص داشت که مرزنیوز بر اساس رسالت رسانه ای خود این موارد را استخراج کرده و برای اطلاع عموم به شرح زیر منتشر می نماید:
در ردیف ۱ بند (د) از تبصره ۱۱ لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور آمده است: در سال ۱۳۹۹، عوارض خروج از کشور موضوع ماده (۴۵) قانون مالیات بر ارزش افزوده، بـرای زائران عتبات و مرزنشینان برای یک بار در طول سال بر اساس قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشـور مصـوب ۲

پخش زنده از عتبات مقدسه حرم ابوالفضل العباس علیه السلام
عصر شیعه (صفحه اصلی)
قرآن با ترجمه گویا
جستجوی پیشرفته در قرآن کریم
پیامک های قرآنی
پخش زنده اماکن متبرکه
پخش زنده حرم امام علی (ع)
پخش زنده حرم امام حسین (ع)
پخش زنده حرم کاظمین
پخش زنده حرم امام رضا (ع)
پخش زنده حرم حضرت عباس (ع)
پخش زنده مسجد کوفه
زیارت نیابتی
زیارت حرم مطهر حضرت علی علیه السلام
زیارت حرم مطهر امام حسین علیه السلام
زیارت حرم مطهر عسکریین
زیارت حر
«بسم
الله الرّحمن الرّحیم»
آن‌بار که به لطف خداوند به زیارت عتبات رفتم، گاهی برای آن که بتوانم آداب
زیارت را بهتر و بیشتر رعایت کنم، سعی می‌کردم از مفاتیح دانشجویی یا کتب ادعیه و
زیارات دیگر که در اختیار داشتیم استفاده کنم. حتماً آن دعاها و اذکار و زیارات همه
خیر است و خوب است و پر از نور، اما به گمانم هر کدام مرتبه‌ای دارند که برای بهره‌مندی
از برکات آن‌ها باید به آن رسید و در غیر این صورت، مطلوب حاصل نمی‌شود. برای من
شاید هنوز زود و زیاد
ما کربلا نرفته ها که هرسال زیارت عتبات عالیات رفتن عده ای رو میبینیم میگیم خوش به سعادتشون، ما چه بی نصیب موندیم
ولی یه عده از این کربلا و نجف رفته ها چنان زخم به قلب آدمها میزنن که آدم به خودش میگه،حیف اون کربلایی که تو رفتی و دودش کردی
واقعا به یقین رسیدم که توفیق در رفتن به کربلا و نجف نیست، توفیق اینه که از همون جای دوری که هستی قلبت شسته شه با عنایت شون و تو هم لیاقت حفظ اون حال خوبت را داشته باشی و حق رو از باطل بشناسی
یه عده زیارت امام حسی
مسابقه کتاب خوانی

نیمه شعبان
خواهران و برادران

مقاطع دبیرستان و بالاتر از دیپلم
جوایز:
کمک هزینه سفر به عتبات عالیات
کمک هزینه
سفر به مشهد مقدس و جوایز ارزنده دیگر
علاقه
مندان جهت تهیه کتاب از دوم اردیبهشت ماه به دفتر مؤسسه مراجعه نمایند
خیابان فردوسی موسسه فرهنگی حضرت آیت الله العظمی سیستانی
دار المومنین زابل

جویا جهان‌بخش می‌نویسد:
«”کربلائی / کربلایی“ ــ چنانکه همه می‌دانیم ــ یعنی: منسوب به کربلا. نمونه را، ”أهل کربلا، باشندۀ کربلا“ را ”کربلایی“ می‌گویند. ساخته و پرداختهٔ کربلا یا رهاورد کربلا را نیز ”کربلایی“ می‌گویند. (مثلاً: ”این مهر و جانماز کربلایی است.“)
همچنین کسی را که به زیارت کربلای معلّیٰ رفته باشد ”کربلایی“ می‌گویند؛ چنانکه کسی را که به زیارت مشهد رضوی مشرف شده باشد ”مشهدی“ می‌گویند. دو لقب ”مشهدی“ و ”کربلایی“ در زم
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است-در مسجد کوفه در بخش قدیمی ان که اجری استدرشبستان ان نشسته بودیم- ونمازمیخواندیم- خانم ها عدهای  چادرها  رابه کمر زدند- وبا خود جارو اورده بودند- یکی از اقایان فرودند اینجا تشکیلات دارد اتفاقا تشکیلات مفصل دارد وماهم دونفرا دیدیم که درحال نظافت بودند- یکی از خانم ها گفت- که من ال گذشته نظر کردممساجد ومحل عتبات را- جاروب کنم وخداوندمنان حاجات منرابدهد-یکساله نشده- خداوندمنان حاجات منراداد-امسال خواهرم

خوب نگاه کنید! این‌ها خواننده‌های هستند که در این روزهای سخت ایران و #پاندمی #کرونا برای عرض ارادت و خوش رقصی پیش پای پادشاه و #شاهزادگان_سعودی دور هم جمع شدند و با هواپیمای اختصاصی مید این عربستان به جده و سپس العلا رفتند!  #لیلا_فروهر، #اندی، #شهرام_شب‌پره، #شادمهر ، #آرش و #ساسی، #سینا_ولی_الله مجری مضحک و دلقک #ام_بی_سی_پرشیا، به همراه #ابی در جشن زمستانی پادشاهی سعودی برنامه اجرا کردند. 
همان ابی که پیش از این هم حاضر نشد در کنسرتش در دبی #
تاریخ و تاریخ‌خوانی حکایتی جذاب و تا حدودی مظلوم دارد. از آن جهت مظلوم که طیف وسیعی از کسانی که تاریخ را به صورت غیر حرفه‌ای یا غیردانشگاهی دنبال می‌کنند، فقط جنبۀ روایی و قصه‌گون تاریخ برایشان جذّاب یا برجسته است. البته این موضوع به خودی خود اشکال و ایرادی ندارد. قصّه، روایت و داستان همیشه جذاب بوده اند، ولی اینکه کل تاریخ را قصّه و داستان بینگاریم به این علم ظلم کرده‌ایم.
یکی از منابع خوب تاریخی، هم برای پژوهشگران این حوزه و هم برای تار

ایران شناسی

اسلام شناسی

شاهنامه شناسی

داستان یزدگرد سوم

غلبۀ تازیان عرب

( اعراب نو مسلمان )

در شاهنامۀ
فردوسی شاه پرستی به ویژه در دوران های بحرانی و جنگ ها همواره  مورد تأکید قرار گرفته . شاه پرستی به ویژه در
این دوران ها در ایران قدیم مورد تأکید و تأیید و ستایش قرار گرفته . شاهان عادل
در مقابل شاهان ظالم قرار دارند ... شاه از یک دودمان قدیمی, دارای  اوتوریته دودمانی بود. خانواده  قدیم سلطنتی « ارادۀ واحد » در دوران جنگ ها و
ب

دانشجو روزت مبارک
با توسعه تمدن ها امروزه دانش جایگزین انرژی شده است. وهرگونه اطلاعات و دانشی در حقیقت سرمایه های بزرگ و واقعی  آن سامان خواهد بود. بنابراین عقیده، دانشجو و همه ی کسانی که در تولید علم سهیمند سرمایه ها وذخیره های جهان هستند.
همه ایام ولحظات دانشجو وپژوهندگان علم ومعرفت، با برکت وارزشمند است. امر دانش پژوهی ،مبارزه ورویارویی با گمراهی ونادانی و بزهکاری وفقر وفلاکت است.
جناب ابلیس بزرگترین عامل دعوت کننده ومشوق  به فقر

حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی‌نوری امام جمعه شهرستان صومعه‌سرا ظهر امروز(جمعه، 24آبان) در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با تبریک ولادت پیامبر نور و رحمت امام صادق(ع) اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) منادی وحدت بود و درسیره پیغمبر اسلام، رنگ و نژاد و قوم و قبیله و زبان و ملیت ارزشش را از دست داده و تنها پیوند مکتبی، دینی واخلاق است که همه ملت‌ها را با هر رنگ و نژاد و زبان تحت یک پرچم قرار می‌دهد.

امام جمعه صومعه‌سرا افزود: آمریکا و صهیونیست‌ها ا
بچه های ایران بسته به سن شان تاکنون هدیه های زیادی به پدران و مادران خود داده اند، اما امسال می توانند هدیه ای به ماندگاری محبّت ما ایرانیان به اهل بیت علیهم السلام به پدرشان بدهند، هدیه ای به برکت نام امیرالمومنین علیه السلام.
پدران ایران شایسته ماندگارترین تجلیل ها هستند ، روز ولادت با سعادت مولی الموحدین علی علیه السلام و روز پدر بهانه است، برای پدران و مادران ایران هر روز باید جشن گرفت و هدیه داد و تشکر کردو آنها را در آغوش گرفت و گفت که
ایران، به عنوان کشوری کهن و با سابقه‌ای چند هزارساله، آثار باستانی فراوانی دارد که برخی از این آثار به دلیل تقسیمات کشوری و جنگ‌های پیش‌آمده، در حال حاضر در خارج از ایران قرار گرفته‌اند. یکی از آثار شاخص دوران کهن ایران، که به کرّات مورد توجه تاریخ‌نگاران و شاعران نیز واقع شده است، طاق کسری یا ایوان مدائن نام دارد. این بنا از برجسته‌ترین آثار دوره ساسانی است که امروزه در تیسفون (عراق کنونی) قرار گرفته.طاق کسری یا ایوان مدائن به خاطر معم
لطفا فایل صوتی زیر را بادقت گوش دهید
⬅️توهم کـــــــــــرونا (صدا)دریافت
فیلم دو راه پیشگیری از کرونا ودو درمان برای آن (آیت الله ضیایی)دریافت
تهدید ایران توسط ترامپ: اگر ایران انتقام بگیرد ۵۲ نقطه فرهنگی ایران را هدف قرار می دهیم
پیشگویی وقوع ویروس کرونا در ۴۰ سال قبل: واقعیت یا دروغ؟
سرما خوردگی یا توهم کرونا ویروس
از پیشگویی کرونا تا مرگ ترامپ در سیمپسون‌ها
فیلم ـ پیشگویی های کارتون سیمپسون ها در مورد بیماری کرونا و ترور ترامپ 
فیلم‌
لطفا فایل صوتی زیر را بادقت گوش دهید
⬅️توهم کـــــــــــرونا (صدا)دریافت
فیلم دو راه پیشگیری از کرونا ودو درمان برای آن (آیت الله ضیایی)دریافت
تهدید ایران توسط ترامپ: اگر ایران انتقام بگیرد ۵۲ نقطه فرهنگی ایران را هدف قرار می دهیم
پیشگویی وقوع ویروس کرونا در ۴۰ سال قبل: واقعیت یا دروغ؟
سرما خوردگی یا توهم کرونا ویروس
از پیشگویی کرونا تا مرگ ترامپ در سیمپسون‌ها
فیلم ـ پیشگویی های کارتون سیمپسون ها در مورد بیماری کرونا و ترور ترامپ 
فیلم‌
1. در کانال ادب و
فرهنگ مطلبی آورده که چون در درس «سیوطی» ـ به جهاتی ـ ناقص نقل کرده بودم کاملش
را تقدیم می‌کنم:
اخباری سر‌آور
میرزا محمد (بن عبدالنبی)
اخباری ـ متخلص به «سیل» ـ در 1178 ق
در اکبرآباد هند به دنیا آمده و در نجف و کربلا در مکاتب شیعیان تحصیل کرد و کم‌کم
به علوم غریبه و جفر و طلسم روی آورد. وی با تکیه بر اخبار و احادیث با علمای اصولی
درافتاد و سرانجام مجبور شد به ایران بیاید.
 وی پس از عزیمت به ایران مدتی در مشهد و سایر
شهرها اقامت داشت
+ راستش خیلی اصرار دارن امسال من باهاشون برم اربعین... تا حالا چند بار زنگ زدن... سالهای قبل همش میگفتم خوبه یه بار با اینها برم اربعین... بلکه از فضای معنوی اونجا کمک بگیرم و حداقل متقاعدشون کنم واجبات رو توی زندگیشون انجام بدن... اهل نماز و خمس بشن...

- خودت میدونی... اما امسال جمع ما با استاد داریم میریم برای اربعین... حدود 60 الی 70 نفری هستیم... احتمالا به خاطر وضعیت جسمی استاد، امسال آخرین سالی باشه که میریم... سال قبل تو هم بودی؟

+ سال قبل بودم ام

درمورداعزام زوار به عتبات عالیات
=====================
زوّار یو للا نورگنه جا نان اولان یئره
مظلو مه زینبون او رگی قان او لان یئره

شو ق زیارت  ها ممو نی شو رید ه ایلیو ب
بلبل کیمی گئد یله گلستا ن او لا ن  یئر ه

افسوس  اوگلستا نه اسو ب صرصر خزان
آ فت یتو ب او سنبل و ریحان  او لان یئره

یو خ یو خ او گلستا ن خزا ن او لماز هیچ زمان
قا نیله سو وئریبله او بحران  او لان یئره

شش گوشه لی مزار ه اولا جانیمیز فدا
سیر ایلییر گو نو ل مه تابان  او لان یئره

قر با نو

محمدحسین: به خدا خمینی را رها نکنید ا

در گلزار شهدای شهرستان میبد، روی قبر شهیدی که عکس وی بر پیشانی آن قرار دارد، نوشته شده است: خردسالترین شهید دفاع مقدس، نام این شهید محمدحسین ذوالفقاری است.

شاید برای خیلی ها سوال باشد که کم سن و سال ترین شهید دفاع مقدس کیست؟ در عملیات کربلا 6 نوجوانی 12ساله در گردان عاشورا به عنوان تک تیرانداز در جبهه شوش حضور داشت که شاید در آن زمان کمتر کسی از سن واقعی او خبر داشت، وی که در عملیات های مختلفی به
دکتری که باعنایت امام حسین علیه السلام متحول شد 
یکی از افرادی که کارش مدیریت کاروان های اعزامی از مشهد به کربـلای معلی می‌باشد، تعریف می‌کرد:

سال1396 شمسی در فرودگاه مشهد، در حال سر و سامان دادن به زائرین بودم، در همان اثـنا پروازهای دبی و ترکیه درحال مسافرگیری بودند.
تعدادی از زائران به من گفتند:
_تفـاوت پـروازها را با هم ببینـیـد،
آنها با چه ظاهر و سر و وضعی هستند،
گویی بعضی ها هیچ اعتقادی به اسلام و
مسلمانی ندارند، حتی در آرایش کردن
گوی
شهید محمودرضا بیضایی
در 18 آذر ماه سال 1360 در خانواده ای مذهبی و دارای ریشه روحانیت در تبریز متولد
شد.
تحصیلات خود را در
تبریز گذراند. در دوره تحصیلات دبیرستان به عضویت پایگاه مقاومت شهید بابایی درآمد
و حضور مستمر در جمع بسیجیان پایگاه، اولین بارقه های عشق به فرهنگ مقاومت و ایثار
و شهادت را در او بوجود آورد.

ورزشکار بود و به
ورزش کاراته علاقه داشت و از 10 سالگی به این ورزش پرداخته بود.

ایشان بعد از اتمام
خدمت سربازی، علیرغم تشویق اطرافیان به اد
برای ضربه آحر به پاشنه اشیل ضدانقلاب، هوچی
گران و دزدان و اختلاس گران کافی است: خروج دلار ممنوع گردد! زیرا آنها طی یک
برنامه چندین ساله، اموال ایران را به دو صورت به غارت بردند: اول اینکه املا غیر
منقول را فروخته و تبدیل به دلار کردند! و دلارها را با خود بخارج بردند. دوم
اینکه دلارهای در دست مردم را هم، با قیمت های بالا از دستشان خارج کردند، و به
خارج فرستادند. از این کار هم یک هدف اصلی داشتند و اینکه: تبلیغ کنند مسئولین
جمهوری اسلامی، همه دزد و
تنها مانده بود که «مرگ ساخت چین» داشته باشیم. در قدیم کتابی بود بنام (مرگ از کدام طرف می آید) از مجموع داستانهای پلیسی: دهه 40ایران که دانش اموزان دبیرستان، روزی یک ریال می دادیم و آنها را اجاره کرده، همان روز هم می خواندیم! داستان آن خلاصه درگیری کارآگاهی بنام لاوسون، با محله چینی های وحشی بود. چون آنها با روشهای سنتی و سامورایی، مردم را طوری می کشتند، که کارآگاه از ان سر در نمی اورد! حالا این بلا را سر ایرانی ها آوردند! ایرانی ها نمی دانند مرگ
هو الواقف علی الضمائر.

وقف نشاط جاودانه
 بی‌تردید یکی از بارزترین عوامل شکوفائی فرهنگ و تمدن اسلامی تجلی روح تعاون، ایثار، و نیکوکاری و نیکواندیشی، درغالب سنت حسنه‌ی وقف است.
حمایت واقفان از دانشمندان بخاطر ارزش دانش در ایجاد مراکز بزرگ علمی، ساخت بیمارستانها برای رفاه حال عمومی ملتها، تاسیس مساجد، حمام ها، ومدارس، ومؤسسات علمی و آموزشی نشانه‌ی اهمییت وقف و نیاز جامعه به وقف و آثار و خیرات متنابه وقف و موقوفات است.
این اندیشه سبز و پو
چهل سؤال و جواب * چهل حدیث شریف در باره اسباب طول عمر * چهل حدیث در باره کرامت انسان * چهل داستان از عظمت قرآن کریم * چهل توصیه به زوج های جوان * چهل حدیث جایگاه مرد در خانواده * چهل حدیث اتّحاد اسلامی * چهل حدیث در باره بهشت و جهنّم * چهل حدیث در باره نظم و برنامه ریزی * چهل غایت در یک حدیث * چهل حدیث در باره کرامت انسان * کتاب: نوادر الأثر فی علی خیر البشر * چهل حدیث در موانع رفتن به بهشت (کتاب المانعات من دخول الجنّة) * چهل و دو باب در فضیلت روز جمعه (کت

رسول ترک یکه‌بزن محله بود؛ از آن آدم‌هایی که خدا نکند دست به تیزی شوند و به سیم آخر بزنند.
اما رسول قصه ما سرنوشتی عجیب در انتظارش بود. او با تمام رذایل اخلاقی، یک ویژگی مهم داشت؛ از کودکی با محبت امام حسین علیه‌السلام بزرگ شده بود و برای هیئت و عزای حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام حرمت قائل بود و همین ارادت دستش را گرفت؛ آن‌قدر که او را تبدیل کرد به یکی از اولیاء الهی.
کسی که روزگاری نفسش بوی شراب و نجاست می‌داد با عشق به اهل‌بیت (علیهم‌السل
روایت پنج چهره عجیب در حرم حضرت رضا(ع)
راز قبرهای «حَرم»؛ از «نخودکی» و «پالاندوز» تا «جیگی‌جیگی» نوازنده‌
...روایتی است از پنج چهره عجیب، از میان 27 هزار مزار مشهور در حرم حضرت رضا(درود خدا بر او) که 912 تن از آنها نام و شُهرتشان شناخته شده است.

باور داشته باشی یا نداشته باشی، طعم عَرشیان را هم که نچشیده باشی، شبی اگر که در این دیار، سحر کرده باشی،با آشنایانِ مزارهای حَرم، اگر سفر کرده باشی و با قبرهای قدیمی، سَر کرده باشی،حتما شنیده ای از ر
۱۵ فروردین ۱۳۹۸ خورشیدی
۲۸ رجب ۱۴۴۰ هجری
۴ آوریل ۲۰۱۹ میلادی

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ )
• به توپ بستن تبریز توسط نظامیان دولت قاجار در جریان محاصره این شهر (۱۲۸۸ ش)
• درگذشت استاد "احمد آرام" مترجم و ادیب برجسته معاصر (۱۳۷۷ ش)
• درگذشت مترجم و ریاضی‏دان نامی معاصر، استاد "احمد بیرشک" (۱۳۸۱ ش)
• شهادت شهید نادر شیری ‌پور (۱۳۶۱ش)
• پرویز ثابتی معاون اداره امنیت داخلی ساواک که به عنوان «مقام امنیتی» نامیده م
به نام خدا

من جعفر هستم

بیژن شهرامی

من جعفر بن ابی طالب یا همان "جعفر طیار" هستم که
خدا به جای دو دستی که از او در جنگ موته[1]
قطع شد دو بال زیبا مرحمتش فرمود که با آنها در بهشت پرواز می کند.[2]

من توفیق داشته ام برادری مثل امیرالمؤمنین علی علیه السلام
داشته باشم[3]
به همین خاطر تصمیم دارم برایتان چند سطری از او بنویسم البته می دانم که شما شیعه
حضرتش هستید و مصداق این شعر زیبا :

تمام لذت عمر من این است

که مولایم امیرالمؤمنین است

برادرم علی علیه
در میان شهدای غریب اسارت، سه شهید هستند که از ویژگی‌ خاصی برخوردارند. یکی از آنها شهید محمدجواد تندگویان، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران است. دو تن دیگر شهدایی هستند که پیکرهایشان پس از سال‌ها، سالم به وطن بازگشت و سندی شد برای اثبات حقانیت شهدای مظلوم دفاع مقدس. شرح مظلومیت این شهدا، خود به کتابی بزرگ و ماندگار نیاز دارد.

شهید محمدجواد تندگویان
محمدجواد تندگویان 26 خرداد 1329 در محله خانی‌آباد جنوب تهران به دنیا آمد. از نوجوانی در مبارزات

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
یک:
وقت روئیدنم ... سرما زد ... تنم قبل بهار لرزید!
خندید ... هنوز زمستان نرفته بود گفت: اولین تجربه ات !.... روئیدنی!
دو:
روحم در اسانسور میان کلیدها ... یک را زد!
ارواح دیگر کشتند مرا ... سرکلید صد!
سه:
قربانی ام اسماعیل! جای تو اگر مردی!
ایستاده نگاهم کن!............" بابای تو ابراهیم"

چهارم:
خندیدیم از شوخی های علم ... توی سینما!
از فیزیک معکوس ... هواپیما!
از رشد " بن سای " توی گلدان!
از ترکیب " کلون و...گوجه"!
حالا بمیریم ... مگر چه می شود؟
اگر تا این حد جوک بلدیم؟!!!
حقن الجل و تجدید الجلد
کیف یساعدنا حقن الجل فی تجدید الشباب الجلد ؟
حقن الجل مع تملأ الأجزاء من الجسم التی تحتاج إلی حجم الأکثر لأن یکون الشباب و شکل الأجمل له، أن یسبب إزالة التجاعید و تدلی الجلد فی سن الأعلی. مع الإرتقاء و الزیادة السن و تقلیل الکولاجین تحت الجلد أن تظهر أجزاء من الوجه متجده أو متدلی. إذا تم زیادة حجم هذه الأجزاء و یتم حقن المکونات الفعالة فی مجال الإزالة التجاعید و إسترخاء الجلد فیه، فیمکن للمرء أن یعید شبابه و حیویته مع
بسم الله الرحمن الرحیم

سفر عشق ( سفرنامه زیارت اربعین امام حسین )

قسمت اول     :     دعوت دلدار

این روزها همه سخنم این است حسین جان                                         این اربعین به کربلا می بری مرا
باز در آستانه اربعین شدیم و شور و حرارت زیارت سالار شهیدان در دل و جانم افتاد سابقاً براین نظر بودم که باید زیارت را در خلوت و کربلا را در راحتی طواف کرد .اما وقتی اربعین حسینی و اجتماع پرشکوه شیعیان را در کربلا دیدم ، هیئت و عظمت اجت
بسم الله الرحمن الرحیم

سفر عشق ( سفرنامه زیارت اربعین امام حسین )

قسمت اول     :     دعوت دلدار

این روزها همه سخنم این است حسین جان                                         این اربعین به کربلا می بری مرا
باز در آستانه اربعین شدیم و شور و حرارت زیارت سالار شهیدان در دل و جانم افتاد سابقاً براین نظر بودم که باید زیارت را در خلوت و کربلا را در راحتی طواف کرد .اما وقتی اربعین حسینی و اجتماع پرشکوه شیعیان را در کربلا دیدم ، هیئت و عظمت اجت
نقد نقدها
     مردم ما که از اوضاع نابسامان نارضایتی دارند، و غالباً هم حق دارند، از این واقعیت که خود آنها منشاء بخشی از این نابسامانی ها هستند غافلند.  شعر معروف ناصرخسرو تداعی میشود که از ماست که بر ماست.  منظور اینکه آنها که طرف مقابل اعتراض ما هستند آنها نیز خود بخشی از ما هستند و لذا تا وقتی ما خود از "ما" نقد نکنیم در همواره بر همان پاشنه همیشگی خواهد چرخید که تاکنون چرخیده.  تا ما به مشکلات اخلاقی و فرهنگی خود پی نبرده و در صدد اصل

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها